Supplemente Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

1
344

 

Sporunuza dair her şeyi yaptınız ama kas gelişiminiz tam olarak istediğiniz gibi gitmiyorsa supplement gıda takviyesi maddeleri kullanarak hayal ettiğiniz kaslara sahip olacaksınız. Supplement maddelerin asla ilaç olmadığı gibi doping etkisi de bulunmamaktadır. Birçok insanın söylediği gibi steroid maddelerde içinde bulunmamaktadır. Supplementler maddeler arasında protein tozu ve kreatin gibi ürünler bulunmaktadır. Bunları kullanarak kas gelişiminize tam anlamıyla yardımcı olursunuz.

Şunu asla unutmayın doğru bir şekilde spor yapmış, doğru bir şekilde beslendiyseniz supplement ürünlerini kullanmalısınız. Ve en önemlisi doğru antrenman sonunda dinlenme koşullarınızı en iyi şekilde gerçekleştirmiş olmanızdır. Kas gelişiminde gerekli olan en temek faktörler bunlardır.

1a62072531Supplement Ürünleri Kombinasyon Yaparak Kullanmak

Supplement ürün olan protein tozları ve kreatin kullanırken birlikte kullanacağınız gibi aynı anda kullanmanıza da gerek yoktur. Kreatin ürünü kullanırken zamanlama olarak antrenman öncesi almalı ve antrenman sonrası almalısınız. Bunlar bilimsel araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilerdir.

Proteinin antrenman anında ve antrenman sonrasında kasların gelişimi ve tamiratı adına fayda sağladığını unutmayınız.

Hem kreatin ürünleri hem de protein ürünleri kullanırken kesinlikle bolca su tüketmeniz gerektiğini dikkatlice uygulayınız.

Mucize Beklemeyin

Supplement ürünlerin bir mucize gerçekleştireceğini düşünmeyiniz. Kısa bir sürede kas gelişiminizi 3 ila 4 kat artıracak gibi hayallere kapılmayınız. Supplementler ürünleri kullanıp antrenman programınızda bulunan hareketleri eksik yaparsınız bir yararının görmezsiniz. En iyi şekilde antrenman yapmalı en iyi şekilde dinlenmelisiniz ve sonunda iyi bir kas gelişimi için supplement ürünlerini temin etmelisiniz.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.