Supplementten Korkmayın

0
297

Supplementler kas gelişiminize hızlı bir şekilde yardım eden maddelerdir. Kısaca böyle özetlendiği gibi birçok insanda oluşan algı bir doping ya da ilaç olduğudur. Supplementler asla ilaç olmamakla beraber WADA yani Dünya Anti Doping Ajansı tarafından da belirlenmiş bir şekilde doping sayılmamaktadır. Başka bir algı ise içerisinde steroid bulunup bulunmadığıdır. İçinde asla steroid bulunmamakla beraber her zaman en güvenilir firmalardan ürünleri almanız gerektiğini unutmayınız.

Protein Tozu

Vücudunuza kas yaparken yardımcı olan ve toz halinde bulunan bir maddedir. Protein tozları ürünlerinin de bir supplement olduğunu unutmayınız.

Supplementlerin Hiçbir Zararı Bulunmamaktadır

Supplementlerin sadece bir gıda takviyesi olduğunu unutmayınız. Dışardan besin olarak vitamin, protein, karbonhidratları alamadığınız takdirde güvenilir bir şekilde supplementleri kullanabilirsiniz. Ama şunu da unutmayın, supplement maddeler sayesinde muhteşem bir vücuda sahip olabileceğim algısına asla düşmeyin. Siz sporunuzu düzenli ve yoğun bir şekilde yapıp, dinlenmeniz gerektiği yerlerde en düzgün şekilde dinlenirseniz iyi bir vücuda sahip olursunuz. Supplementler maddeler sadece size yardımcı olur. Bir bütün gibi düşünüp her şeyi tam ve düzgün yaptığınızda hayal ettiğiniz kaslara kavuşursunuz.270974734

Supplementleri Asla Fazla Kullanmayın
Supplement kullanımını vücut oranınızla beraber kullanmalısınız. Fazla kullanımlarda örneğin glutamin kullanımını çok yaparsanız karaciğer enzimlerine fazladan yük bindirmiş olup karaciğerinize toksin etkisi yapmış olursunuz. Glutamine ait 1 adet kürü kullandığınızda en az 1 ay süre ile ara vermeniz gerekmektedir. Hızlı bir şekilde kas yapıyım derken sağlığınızdan olmayınız

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.