Yağları Kasa Çevirmek?

0
20

Vücut geliştirme sporu herkesin aklında bazı konularda hep soru işareti bırakan bir spor dalıdır. Özellikle de bazı soruların cevaplarını kişiden kişiye değişmekle birlikte, cevapları hala bilinmemektedir. Bugün sizlere “ Yağları Kasa Çevirmek?” sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Özellikle vücudunda yağ oranı yüksek olan bireylerin en çok aradığı ve merak ettiği soru olan “ Yağları Kasa Çevirmek?” sorusunun cevabına bir göz atalım.

Maalesef ki Yağları Kasa Çevirmek gibi bir durum yoktur. Örnek ile anlatmak gerekirse, elinizde bir adet elma bulunmakta ama sizin canınız inanılmaz şekilde portakal çekiyor. Elinizdeki elmayı portakala çevirme ihtimaliniz var mı? (Eğer var ise bizce yağları kaslara dönüştürmek ile uğraşmayın dünyaya faydalı şeyler sağlamaya bakın. J) Anlattığımız örnekte olduğu gibi yağlarında kasa dönüşmesi mümkün değildir. Çünkü birbirinden çok farklı yapılardadırlar.

Peki nasıl oluyor da yağlar gidip kasa dönüşüyor?

Düzenli spor ve düzenli beslenme ile vücudunuzdaki yağlar azalmaya başlıyor. Azalan yağlar yerine spor ile artık kas dokuları gelişiyor ve daha belirgin hale geliyor.

Peki sporu bıraktıktan sonra neden yağlanıyoruz?

Aslında bu soruda yukarıdaki bahsettiğimizin tam tersi olarak gelişiyor. Düzenli spor yapılmadığından kaslar eskisi gibi aktif olmuyor. Bu yüzden kas dokusunda azalmalar yaşanıyor. Düzensiz beslenme ile de kaybedilen kas dokuların yerine yağ dokuları geçiyor.

Açıkçası “ Yağları Kasa Çevirmek?” fikri büyük bir olasılık ile sporcuların kışın bulk döneminde sürekli kilo almaları ve daha sonra definasyon döneminde parçalanmalarını gördüklerinde, bilinçsiz insanların böyle bir teori ortaya atmış olmasıyla çıkmış olabilir.

Unutmayın Vücut geliştirme işi disiplin işidir. Ne kadar çok hakkını verirsen, fazlası ile karşılığını alabilirsin. Disiplini elden bırakmayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.