Nutrade Premium Isolate Protein

0
4223

nutrade_premium_isolate_protein_2100_gr_gymturk
Bize supplementlerle ilgili en çok gelen sorulardan biri olan Nutrade Premium Isolate Protein ürününü incelemeye alacağız. Türkiye’de bir spor dergisi tarafından en iyi 10 protein tozu arasına girmeyi başaran bu ürünü sizler için inceledik. Alman üretimi olan Nutrade her ne kadar ülkemizde yeni olsa da tecrübe konusunda fazla da yeni sayılmaz ve bu tecrübe ile de bu üründe kullandıkları CFM filtreleme teknolojisi sayesinde ürünün doğallığının kaybolmasını minimize etmişlerdir.

1 ) Ürünün İçeriği

Her ne kadar bir protein tozu gibi gözükse de içerik tablosunda bizim bakacağımız tek şey protein miktarı olmamalı hiçbir zaman bir protein tozunun kalitesini içeriğindeki şeker, protein, bcaa, glutamin vs amino asit grupları temsil eder. Şimdi 26,6 gr protein içeriği bir protein tozu için ortalamanın biraz üzerinde olduğu belirtilebilir bunun yanında üründe bulunan sıfır şeker ise özellikle definasyon (yağ yakımı) dönemi için çok önemlidir. Ayrıca üründe toplam BCAA miktarı 5 gram civarında olduğundan ürün için geçerli bir kalite farkı olarak sayılabilir. Aşağıdaki tabloda BCAA miktarlarını toplayan ve 21 gram bcaa sonucunu bulan arkadaşlar için o değerler 100 gram proteindeki değerlerdir bu üründe 26,6 gram protein olduğunu için amino asit profilinde yazan değerleri 3,84 bölerek 1 servisteki miktarını bulabilirsiniz.

% Günlük Değer**
Servis Miktarı : 30 gram
Servis Sayısı: 70
Enerji 111kcal **
Yağ <1gr **
Doymuş Yağ 0gr **
Karnonhidrat <1gr **
Şeker 0gr **
Lif 0gr **
Protein 26,2gr **
Sodyum 0,0225gr **
100 Gram Protein için Amino Asit Profili
Alanin 5,90gr ***
Arjinin 2,12gr **
Aspartik Asit 12,76gr **
Sistin 2,68gr **
Glutamik Asit 18,57gr **
Glisin 1,89gr **
Histidin 1,65gr **
İzolösin(BCAA) 5,56gr **
Lösin(BCAA) 10,06gr **
Lisin 5,56gr **
Metiyonin 2,47gr **
Fenilalanin 3,38gr **
Prolin 6,50gr **
Serin 5,82gr **
Tireonin 8,02gr **
Triptofan 2,18gr **
Tirozin 3,13gr **
Valin(BCAA) 5,46gr **
** Günlük değerler saptanamamıştır.
Nutrade Premium Isolate’in dikkat çeken özellikleri: 
  • %100 İzole Whey Protein’den elde edilmiş
  • 0 şeker ve yağ oranına sahip
  • %87.30 protein oranına sahip
  • Ek olarak %15 oranında 500 Dalton izole whey içeriyor
  • BCAA ve saf Glutamin oranı

2 ) Tat & Çözünürlük

Nutrade Premium Isolate Protein şuanda iki aroması bulunmaktadır bunlar coffee latte ve çilek olarak karşımıza çıkmaktadır. Coffee latte protein tozlarında çokça bulunan bir aroma olmamasına rağmen bu üründe kullanılmış. Tadı gayet güzel ancak belirli bir süre kullanıldıktan sonra tadından sıkılabilirsiniz. Bunun yerine çilek aroması bizim açımızdan bir adım daha önde gibi. Çözünürlüğü ise gayet iyi su ve süt karışımlarında kolayca çözünerek hiç bir topraklanma yapmıyor.

 3 ) Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi

Spordan hemen sonra 250 ml su ile 1 servisi karıştırarak alınız.

Orta Seviye

Spordan hemen sonra 250 ml su ile 1 servisi karıştırarak alınız. Ek olarak sabahları kalktıktan sonra 1 servis daha alınabilir.

İleri Seviye

Spordan hemen sonra 250 ml su ile 1 servisi karıştırarak alınız. Ek olarak sabahları kalktıktan sonra ve spordan 45 dakika önce 1 servis daha alınabilir.

4) İnceleme Özeti

Özellikle şekersiz ve yağ, karbonhidrat miktarının yok denecek kadar az olmasından dolayı tam bir definasyon dönemi kullanılabilecek protein tozları arasında olduğunu belirtebilirim. Bunun haricinde içerik kısmında da bahsettiğim gibi protein ve bcaa miktarı gayet iyi seviyede ürünün tek olumsuz yanı fiyatı belki buda döviz kurları ile ilgilidir diye düşünmekteyim. Onun haricinde ürünü aldığınızda sağlıklı beslenme ve iyi bir antrenmanla istediğiniz sonuca ulaşmanıza katkı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.