En İyi 5 Protein Tozu

10
10499

En İyi 5 Protein Tozu

Protein tozu almayı düşünen herkesin en çok sorduğu soru olan “en kaliteli ve en iyi protein tozları hangisidir ?” sorusuna bugün açıklık getirmeye çalışacağız. Piyasada birçok markaya ait farklı tarzlarda protein tozları mevcut. Örneğin bazılarında daha fazla protein varken bazılarında ise karbonhidrat ve protein oranı daha dengelenmiş olabiliyor. Hem kilo alıp hemde kas yapmak isteyenler karbonhidrat oranı fazla olan proteinlere yönelebilirler.

Şimdi piyasadaki fiyat, servis sayısı, çözünürlük ve besin değerleri bakımından en kaliteli 5 protein tozunu inceleyeceğiz.

1) Elite Labs %100 Isoblend Isolate Protein
Elite Labs %100 Isoblend Isolate Protein

Amerika da en çok satılan ürünlerden birisidir. İçerisinde ki hidrolize ve izole protein ile Türkiye pazarına girdi ve çok rağbet gördü. Bir servisinde 25 gr protein, 1 gr karbonhidrat, vitaminler ve glutamine bulunmaktadır. Yine içerisinde ki kaliteli BCAA miktarı (4800 mg) ile sporcuların vazgeçilmez besinleri arasında yer alıyor.

Elite Labs Isoblend Isolate Proteinin öne çıkan özellikleri; sindirim enzimleri, düşük kalori, izole protein, hidrolize protein, izole süt proteini ve izole yumurta proteinlerin bulunmasıdır.

 

2) Weider Premium Whey

Weider Premium Whey Protein TozuWeider, dünyada en çok tanınan supplement firmasıdır. Piyasadaki diğer ürünlere göre daha pahalı olan weider’in tercih edilme sebebi almanya menşei olmasıdır. Kalitesi kanıtlanmış bir marka olan bu ürünün her servisinde 23 gr protein, 2000 mg glutamin, 124 mg kalsiyum, 0,8 gram B6 vitamini ve %25 BCAA aminoasit içeriği bulunmaktadır. 100 biyolojik değere sahip olan bu ürünün %20’si izole ve %60’ı konsantre Whey proteinden oluşmaktadır. Kolayca karışması, tat ve izolo içeriği ile dikkatleri yıllardır üstünde tutan güzel bir ürün.

3) Multipower  Pure Whey Protein Tozu 100%

Alman menşei olan bu ürün birçok kesimin çokça tercih ettiği ürünler arasında yer almaktadır. Konsantre whey protein’den elde edilmiş Multipower Whey Protein Tozu çok düşük ısıda filtrelenmiş Whey protein bileşenlerini içermektedir.

Her servisinde 24 gram protein, ve 5,7 gram BCAA bulunmaktadır. Ayrıca kolay karışması ve tadı bakımından gönülleri fetheden ürünler arasında. Çikolata, muz ve mango aromalısı ile sunulan Multipower  Pure 2000 gram ambalajları ile raflarda yerini almış durumda. Özellikle spor sonrası protein ihtiyacınızı karşılayacak güzel ürünlerden birisidir.

4) Hardline Whey 3Matrix

Hardline Whey 3MatrixHardline Türkiye’nin en büyük supplement markasıdır. Ham maddeleri Avrupa ülkelerinden tedarik etmekte olan Hardline’in özellikle Whey 3Matrix ürünü Türkiye’de çok büyük bir ilgi görmektedir. Adında anlaşılacağı gibi içeriğinde 3 farklı protein çeşidi vardır. Bunlar hidrolize, izole ve konsante olarak bilinmektedir. Her servisinde 35.3 gram whey protein, 7900 miligram BCAA, 5000 miligram glutamin, saf formda 3000 miligram kreatin monohidrat ve 3 gramdan az karbonhidrat bulunmaktadır. Özellikle üründe laktoz bulunmaması ve aspartam tatlandırıcı bulunmaması tüketicilerin bu ürüne yönelmesine sebeplerinden biridir. Piyasada çikolata ve çilek aromalısı bulunan bu ürünün 2300 gram ve 908 gram olan ambalajları bulunmaktadır.

 

5) Nutrade Premium Protein

Nutrade Premium ProteinAlman üretimi olan Nutrade Premium Protein toz formda olan Whey ürünüdür. Yüksek biyolojik değere sahip olan CFM teknolojisi ile üretilmiş olan bu ürünün içeriğinde %65 oranında İzole Whey Protein bulunmaktadır. İzole whey protein süt proteini olarak da bilinmektedir. Bu protein çeşidi son sindirilen protein çeşidi olduğundan vücudumuzu gün boyu besleyecektir.

Her servisinde 23.1 gram protein, 4900 miligram BCAA ve 4500 miligram Glutamin bulunmaktadır. Gluten içermemesi, Aspartam içermemesi ve 0’a yakın Laktoz içeriği ile birçok kullanıcının gözde ürünlerinden biridir.

 

6) Dymatize Iso 100 Hydrolyzed Whey

Dymatize Iso 100 Hydrolyzed WheyDymatize ürünleri uzun yıllardır piyasaya güzel ürünler sunuyor. Iso 100 Hydrolyzed Whey’de bunu kanıtlar niteliğinde. Her servisinde 25 gram protein, 5500 mg BCAA, 1 gramdan az yağ ve şeker bulunuyor. Özellikle tat ve her servisinde bulunan protein miktarı ile birçok kullanıcıyı cezbetmiş durumda.

İçeriğinde bulunan %100 hidrolize özelliği ile diğer whey proteinlerden daha çabuk kana karışır. Hidrolize teknolojisi sayesinde yüksek protein miktarı olup az şeker ve yağ oranı bulunmaktadır.  Antrenmandan sonra içebileceğiniz kaliteli protein tozlarından biridir.

10 Yorumlar

  1. Weider Premium Whey protein tozunu kullanmıştım ve çok etkisini görmüştüm. Kullanacak olanlara tavsiye ederim.

  2. Dymatize ürünü spor yaparken herzaman kullandığım üründür, etkisini oldukça gördüm faydalı bir ürün.

  3. Detaylı ve güzel bilgilendirme olmuş teşekkür ederim. içinde ne olduğunu sağlımız açısından bilmek gerekli.

  4. protein tozu kullanarak kas yapmış birisi ilerde sporu ve tozu bıraktığında vücudunda olumsuz bir etki olur mu?

  5. Bende Weider Premium u tek geçerim etkisini gözle görülür şekilde farkedebiliyorum. Diğerleri hakkında pek bilgim yok tabii.

  6. ben bildiğim en iyi protein tozu elite labs. diğerlerini kullanmadığım için bir bilgim yok. bilgilendirici yazı için teşekkürler.

  7. Protein tozunun ne olduğunu survivor’da Hasan’a protein dediklerinde öğrenmiştim. Adam günde 10 yumurta yiyormuş sabahları :O

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.