Creapure Kreatin Nedir ?

0
1759

Creapure Kreatin Nedir ?

Kreatin Nedir ?  : Omurgalı canlılarda doğal olarak oluşan ve kas hücrelerine enerji desteği sağlayan organik bir asittir. Ve bu besin vücudumuzda ki L-Arjinin, Glisin ve L-Metiyonin aminoasitlerinden ; böbrekte, karaciğerde ve pankreasta sentezlenir. Biyosentezden sonra iskelet kaslarına, kalbe, beyne ve diğer organlarımıza taşınır. Kreatin denen madde bu saydığımız dokularda en büyük enerji depolayıcı form olan Kreatin fosfat halinde metabolizma olur.

Yani Kreatin vücudumuzda hareketlerimiz için ihtiyacımız olan enerjiyi en kısa sürede üretmeye olanak sağlar. 30 saniyenin altında olan kısa ve patlayıcı aktivitelerde çok önemli rol oynar. Örneğin futbolcuların attığı sprint patlayıcı aktivite olarak nitelendirilebilir.

Kreatin aslında vücudumuz tarafından doğal olarak üretilmektedir. Alacağımız her kreatin daha fazla kreatin fosfat demek. Ayrıca hızlı kaslar olarak bilinen Tip-2 kas hücrelerinde ki depolanan kreatin fosfat oranını arttırır.

Dünyada %100 saf Mikronize Kreatin monohidrat üretebilen tek firma ALZCHEM’dir.  Bu firma kendi geliştirdiği bir üretim yöntemi (Cyanamide Route) ve kendi patenti (cf.us patent 5,719,319) ile en yüksek kaliteyi garanti eder. Creapure ürünlerde %100 saf kreatinden başka hiçbir yabancı madde bulunmamaktadır. Başka bir deyiş ile Creapure kreatin %100 Saf kreatin anlamına gelmektedir.

Saf creatin diğer ürünlere göre vücuda daha fazla enerji ve güç artışı sağlar. Ayrıca etkisi normal creatin ürünlerine göre birkaç kat daha fazladır. Özellikle bulk döneminde etkisi çok iyi olan kreatinin creapure olanını tercih etmemiz yararımızı olacaktır.

Kreatin ile ilgili daha detaylı bilgi için : Kreatin Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.