İç Bacak Kaslarını Çalıştıran Hareketler

0
321

Bacaklarını sıkılaştırmak isteyenlerin yapabileceği iç bacak kasını çalıştıran hareketleri sizler için anlattık.

1)  Bacak Kaldırma Hareketi

Sağ elinizi başınızın altında destek yaparak bir egzersiz minderine uzanın. Sol bacağınızı dümdüz uzatın ve sağ bacağınızı düz uzatın. Sol bacağınızı da yukarı kaldırın. 10 kez bu hareketi uyguladıktan sonra diğer tarafa dönerek aynısını 10 kez daha tekrarlayın.

kalca-eritme1978177542) Pilates Topu İle İç Bacak Sıkıştırma

Pilates matı üzerine yan bir şekilde uzanın ve dirseğinizden güç alın. Ayaklarınızın arasına küçük boyutta bir pilates topu koyarak sıkıştırın. Diğer elinizi de önünüze koyarak destek alırken ayaklarınızı yerden kaldırın. Ayaklarınızı yerden kaldırma aşamasında nefes vermelisiniz. 10ar kez uygulayın.

3) Dambılla Yana Lunge

Ayaklarınızı omuz genişliği hizasında açın. Birer kiloluk dambılları elinize alın. Nefes vererek yana doğru bacağınızla bir adım atın. Bacağınızı 90 derece açıyla bükerken, diğer bacağınızın düz olması gerekmektedir. Bu hareket esnasında kalçanızı geriye doğru çıkarmaya özen gösterin. Nefes verirken ilk pozisyonunuza geri dönün.

Daha önce spor yapmadıysanız daha temkinli bir şekilde ve yavaş yavaş ilerlemenizde fayda var. Hareketleri yapmadan önce ısınmayı unutmayın. Egzersiz yaptığınızda kaybettiğiniz besin ögelerini yeterli ve dengeli beslenerek karşılayamadığınızda supplementler ve protein tozları kullanabilirsiniz. Böylelikle kas yapımı daha kolay olacaktır. Bacaklarınız çok daha güçlü ve sıkı görünecektir.plie-squat-15-reps72295605

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.