Kas Kütlesini Artırmak İçin 5 Madde

0
1887

Sağlıklı ve yağsız bir şekilde kas kütlesi kazanmak istiyorsanız. Bu yazımızı mutlaka dikkatli bir biçimde okuyunuz. Buradaki bazı bilgiler ileKas-Kütlesini-Artırmak-icin-5-Madde-gymturk-2 vücutta anabolik bir etki yaratarak hacim kazanmanızı hızlandırabilirsiniz.

1 ) Protein Tükettimi

Spor yapan kişiler için vazgeçilmezler arasında birinci sırada olan proteinler kaslar için büyük önem taşımaktadır. Eğer ki yeteri kadar protein tükettilmediği taktirde, kaslarında kütle kazanması imkansıza yakın bir olasılıktır. Protein tükettiminde ise dikkat etmeniz gereken kısım, gün içinde almanız gereken proteini miktarını bilmeli ve üst sınırını fazla aşmamalısınız. Son olarak toplam almanız gereken protein miktarını öğünlere bölerek almaya dikkat ediniz.

2 ) Bol Su TüketimiKas-Kütlesini-Artırmak-icin-5-Madde-gymturk-3

Herkesin bildiği üzere vücudumuzun yaklaşık %70’ini oluşturan su, hem dinç kalmak hemde sağlıklı yaşam için vazgeçilmez bir doğal kaynaktır. Eğer yeteri kadar su tüketmiyorsanız, kaslarınız susuz kalır ve gereken hacime erişemezler. Su konusunu sadece kas kütlesi olarakta düşünmemek lazım aslında, günlük en az 2,5-3 litre su tüketmeye çalışın.

 

 

 

 

 

3 ) Öğün SayısıKas-Kütlesini-Artırmak-icin-5-Madde-gymturk-6

Acemi sporcuların çoğu yağsız kas kütlesi elde edeceğini zannederek günlük öğün sayısını neredeyse 2 ile kısıtlıyor. Ama bunların aksine günlük 2-3 öğün yerine, 5 hatta ve hatta 6 öğüne çıkartmak metabolizma açısında oldukça faydalıdır. Burada dikkat edilecek kısım ise öğün miktarlarını azaltarak, öğün sayılarını arttırmak, eğer bu kural uygulandığında yağsız ve hacimli bir kas kütlenize sahip olmanız kolaylaşacaktır.

 

4 ) Antrenman Sonrası Beslenme

Antrenman sırasında kaslarda boşalan glikojen depolarını sağlıklı bir biçimde doldurmanız adına antrenman sonrası, hızlı sindirilebilen karbonhidrat ve zengin proteinli besinler tüketerek kas kütlesi oluşumuna fayda sağlayabilirsiniz. Genel olarak bir sporcu için antrenmandan sonra 30-40 gram protein ve 50-70 gram karbonhidrat tükettimi uygundur bu olay araştırmalar ile de kanıtlanmıştır. Değerler kişiden kişiye değişmektedir.

5 ) Yüksek Kalorili Beslenme

Yeteri kadar protein alıyorum, çok iyi besleniyorum ama bir türlü kaslarda gerekli hacim sağlayamıyorum diyenler için, cevap bu başlıkta yer alıyor. Evet demek ki yeteri kadar kalori tüketmiyorsunuz ve vücut katabolik duruma geçerek kas kütlesi kazanmak yerine kas yıkılmasına yol açıyor. Lütfen bu konu hakkında bilgili kişilere başvurarak günlük almanız gerek kaloriyi hesaplatınız ve sağlık bir biçimde bu kalori miktarını vücudunuza almaya çalışınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.