Karın Kaslarının Çıkmama Sebepleri

0
2332

Karın-Kaslarının-Cıkmama-Sebepleri-gymturk

İnsan yaratılışı itibaren karın kaslarına sahiptir ama bu kaslarının gözükmemesinin başlıca nedenleri ve bu yazımızdan bu nedenleri ele alacağız.

1 ) Sadece Mekik Çekmek

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi herkes karın kaslarına sahiptir. Önemli olan onları görüner bilir kıvama getirmektir. Sadece mekik çekmek işin sadece %50’sini oluşturduğunu söyleyebiliriz eğer ki yağ oranınız fazla ise binlerce mekik çekseniz dahi karın kaslarınızın görünürlüğü belli olmayacaktır.

2 ) Sırt Alt Kaslarını Es Geçmek

Karın egzersizi yapan sporcular genellikle sadece karının ön yada yan tarafını çalıştırırlar ama karın bölgesi bir bütün olarak arka ve önden oluşacaktır. Alt sırt kasları, six pack diye hitap edilen ön karın kaslarının sevdalılarının en fazla ihmal ettiği bölgedir. Eğer karın(core) bölgenizin güçlü ve dengeli olmasını istiyorsanız alt sırt kaslarınıza önem vermeniz gerekmektedir.

3) Yediklerinizi Mekik Çekerek Telafi Etmeye Çalışmak

Yüksek kalorili fast foodları tükettikten sonra birden bire 100 mekike çekme isteği gelmesi aslında ilk baştan yanlış birşey yaptığınızın belirtisidir. Six pack’ler kaç tane mekik çektiğinizi değil aslında ne kadar doğru beslendiğinizi gösterir. Her gün 1000 tane mekik çekseniz dahi eğer yanlış beslenmeden ötürü yağlanmanın getirdiği sonuçla maalesef o karın kasları çıkmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.