Kilo Verdiren Sihirli Meyveler

2
200

Kilo vermek çağımızın en temel problemleri arasında. Aşırı kilo alımına bağlı olarak artan hastalıklar, estettik görüntünün kaybedilmesi ve bu ikisine bağlı olarak psikolojik rahatsızlıkların da meydana gelmesi kilo vermeyi zorunlu hale getiriyor. Kilo vermek için başvurulan birçok yöntem var. Elbette ilk aşamada bir uzmana başvurmak en iyisi fakat evde kendi yöntemlerinizle de zayıflamanız mümkün. Spor hem kilo vermek hem de sağlıklı bir gelişim ve yaşam için ilk sırada gelen yöntemdir. Spor salonlarında veya evinizde kontrollü bir şekilde bölgesel zayıflama veya tümden yağ yakmaya yönelik egzersizleri yapabilirsiniz. Ancak spor hiçbir zaman tek başına yeterli değildir. Yediklerinize de aynı ölçüde dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede yağ yakımınız desteklenmiş olacaktır. Kilo vermeye yardımcı meyveler ayva, elma ve armut ilk tercih edecekleriniz arasındadır.

ayva-kilo-verdirir-miAyva: Genellikle kış aylarında tüketilen ayva A,B ve C vitaminleri, kalsiyum, potasyum ve demir minerallerinden oldukça zengindir. Düşük kalorisine rağmen vücuda sağladığı birçok yarar vardır. Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasına katkı sağlar, hazmı kolaylaştırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

Elma: Düşük kalorisi ve tok tutma özelliği ile elma diyet yapanların en önemli yardımcısı dır. Diyet yaparken sıkça görülen kan şekerinin düşmesi ve kabızlık şikayetlerinin çözülmesinde yardımcı olur. Neredeyse tüm diyet listelerinin olmazsa olmazıdır.

Armut: Armut besleyici değeri yüksek, buna rağmen kalorisi az meyvelerdendir. Kan şekerini dengeler ve açlık hissinin önüne geçer. Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermenize de yardımcı olur.

2 Yorumlar

  1. Her gün armut yersem zayıflar mıyım ki? 😀 83 kilo iken 3 kilo versem yeter diyordum bir ayda evde oyur otur 90 kilo oldum. Gidip armut almalıyım :p

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.