Kas Ağrısına Çözüm Karpuz

0
1549

karpuz-kas-agrıYaz aylarının en favori meyvelerinden biri olan karpuz. Yaz mevisiminde hem tükettimi hemde üretimi artmış durumda. Sporcuların özellikle BCAA ve Pre Workout ürünlerinde çok fazlaca karşılaşdığı karpuzun yararları saymakla bitmez ama gymturk.com olarak size bu yazımızda kaslar için karpuzun faydasını anlatacağız.

Karpuzun özellikle spor sonrası yaşanan kas ağrılarını azalttığı bilimsel olarakta kanıtlanmıştır. Bu nedenle sporcular ve supplementler için popüler bir meyve olmuştur. Bilimsel olarak yapılan araştırmada karpuzun neden kas ağrılarına iyi geldiği ise içeriğindeki sitrulin amino asitten kaynakladığı belirtilmiştir. Karpuz tüketten birey aldığı sitrulin amino asiti vücut tarafından arjine dönüştüğü, yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır ve arjinine dönüşen bu aminoasit kan dolaşımını geliştirerek kan damarlarının rahatlatması ile birlikte ağır egzersizler sonrası sık görülen kas ağrılarına iyi geldiği kaanatına varılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.