İştah Açıcı Ama Kalori Fakiri Olan Besinler

0
246

Çoğu kişi her ne kadar iştah kapatan düşük kalorili besinlerle diyet yapmayı tercih etse de aslında hem iştah açıcı hem de kalorisi az ürünler ile zayıflamak da mümkündür. Bu yazıda iştah açan kalori fakiri ürünler sayesinde dengeli beslenmenin yollarını göreceksiniz.

Tere: Bilindiği üzere birçok yeşillik türü besinler sofralarda iştah açmak için vazgeçilmez bir besin kaynağı olarak kullanılır. Bunların başında da tere gelir. Tere, bir yandan iştah açıcı bir besin olarak kullanılırken diğer yandan da kalorisi neredeyse yok denecek kadar az olması yönüyle eşsiz bir seçenektir.

kalorisi-az-urunlerPul Biber: Kırmızı pul biberin iştah açıcı özelliği hemen herkesin malumudur. Çok bilinen bu özelliğinin yanı sıra metabolizmayı hızlandırarak vücudun yağ yakmasını artırması yönüyle de çok önemlidir.

Yoğurt: Yemeklerin yanında iştah açıcı özelliğiyle bulundurulan yoğurt aynı zamanda zengin bir protein kaynağıdır. 100 gram yoğurt 65 kalori değerindedir ve bu yönüyle de diyet yapanlar için önemli bir yere sahiptir.

Elma Sirkesi: Yemeklerin yanında tüketilen salatların eşsiz lezzetine katkı sağlayan yan ürün olarak kullanılan elma sirkesi kalorisi az ürünler arasındadır. Üstelik hem iştahı artırır hem de vücut içinde asetik yağların depolanmasını önler. Ayrıca 100 gramlık bir elma sirkesi sadece 21 kaloridir.

Karalahana: Vitamin, lif ve potasyum açısında oldukça zengin olan karalahana buna karşılık kalori fakiri ürünler arasında değerlendirilebilir. Orta porsiyon bir karalahana 16 kalori değerindedir. Karalahananın iştah açıcı özelliği de bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.