Bitter Çikolata Antioksidan Etkisine Sahip Midir?

0
239

Antioksidan, vücutta bulunan toksinlerin atılmasını sağlayan en önemli maddelerden biridir. antioksidanın günlük bol miktarda alınması, daha sağlıklı yaşayabilmeniz için oldukça önemlidir. bu maddeyi içinde bulunduran besinler başta su olmak üzere kakao ve çikolatadır.

Bitter çikolata, vücudunuz için gerekli olan antioksidanın, doğa üzerinde bilinen en iyi kaynağıdır. İçerisinde bol miktarda antioksidan bulunur. Bitter çikolata tüketimi günde bir parça olsa bile, vücudunuz için gerekli olan antioksidanı alırsınız. Bununla birlikte kalp rahatsızlıklarınızda azalma ve kalp ritminizde düzelme meydana gelir. Ayırca vücudunuzun daha dinç hissetmesini sağlarsınız. Vücudunuzdaki ödemlerin atılmasını sağlayan bu çikolatalar sayesinde, kendinizi anında daha enerjik hissedersiniz.

cikolata-antioksidanBitter çikolatayı nasıl tüketmeli;

Özellikle bayanların en çok merak ettikleri soru bitter çikolatayı nasıl tüketmeli şeklindedir. Gerçek bitter çikolatanın rengi siyahtır ve tadı biraz acıdır. Bu çikolataları yemek fazla zevk vermese de vücudunuz için günde bir miktar alınması bile oldukça faydalıdır. Bitter çikolatayı tüketmek için orta acılıkta olan ve rengi biraz daha açık olan çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çünkü sütlü çikolataya göre içinde çok daha az şeker bulunur. Bu nedenle kilo almanızı önler ve mutluluk hormonunuzun seviyesinin atmasına neden olur. Bununla birlikte gereksiz karbonhidrat almanıza engel olur ve kilo almanızın önüne geçer. Siz de sağlıklı yaşamak istiyorsanız, günde bir parça bitter çikolata tüketmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.