Karın Kası Antrenmanları İçin Ev Programı

0
274

Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte kış mevsiminin bol kazakları altında saklanan karın yağlarınız giderek sizi rahatsız etmeye başladıysa, çözüm için egzersiz şart. Yoğun iş temposundan spor yapmaya vaktim yok diyorsanız, işte sizin için evde karın kası yapmak için birkaç tavsiye.

Hemen hemen herkes düz bir karna ve karın kaslarına sahip olmak ister. Peki, karın kası nasıl oluşur? Kasların üzerindeki belirgin yağ tabakasından kurtulduğunuzda, karın bölgenizde baklava görünümü elde edebilirsiniz. Bu görünümü sağlamak ve karın bölgesinde ki yağlardan kurtulmak adına evde yapacağınız mekik hareketlerinin dışında doğru yapılan crunch yani dizlerin karna çekilmesi hareketiyle de karın bölgesinde ki bölgesel sağlanamadan kurtulabilirsiniz. Tabii ki bu egzersizleri yaparken diyetinize dikkat etmeli, kaslarınızı besleyecek proteinden zengin gıdalar tüketmelisiniz. Karbonhidrat içeren gıdalardan her zaman için uzak durmak, paket ve hazır gıdaları tüketmek de bölgesel yağlanmanın en yakın dostudur.

karin-kasi-antrenmaniKısaca karın kası nasıl yapılır diye yanıtlarsak, diyetimize özen göstermek mutlaka besleyicilik değeri yüksek gıdaları tüketmek ve proteinden zengin gıdaları diyetimize katmanın yanında, günde en az 2 litre su tüketmek, düzenli egzersiz programını her gün uygulamaya çalışmak. Yapacağınız egzersizler içinde karın kaslarınıza yönelik çalıştığınızda sadece mekik hareketi yeterli olmaz. Egzersiz hareketlerine mekiğin yanında crunch, squat ve deadlift gibi hareketlere de yer vermelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.