Bacak Antrenmanının Faydaları

0
185

Spor bazıları için vazgeçilmezdir. Sağlıklı bir yaşam arzusuyla işe gitmeden önce veya akşamları kendinizi parklara atıp güne daha iyi başlamak istersiniz. Veya stresli bir günün sonunda biraz rahatlamak veya daha fit, daha zayıf bir vücuda sahip olmak için yaparsınız antremanlarınızı. Ancak spor yaparken kafanıza göre hareket etmekten önemle kaçınmanız gerektiğini bilmeli, doğru tercihler yaparak hedefinize çabucak ulaşabilirsiniz. Vücudunuzun özel önem gerektiren yerlerine daha fazla ilgi göstermeli, o bölgelere daha bilinçli bir şekilde yaklaşmalısınız. Bacak kaslarınız, bu önemi göstermeniz gereken yerlerin başında geliyor.

plie-squat-15-reps72295605Dengeli bir vücuda kavuşmak için bedeninizin üst bölgelerine gösterdiğiniz ilgiyi alt bölgelere de göstermeniz gerektiğini unutmayın. Gelişmiş kollar, omuz, sırt ve göğüsün altında çelimsiz bacakların olmasını düşünebiliyor musunuz? Bunun önüne geçmek için bacak antremanları na özenle yaklaşmalısınız. Bu makalemizde kısaca bacak için antreman lardan kısaca bahsetmeye çalışacağız.

Öncelikle bacak kaslarını geliştirmek istiyorsanız işe tek bacak çalışarak başlamanızda fayda var. Tek bacakla çalışarak başladığınız zaman iki bacağınız da eşit oranda güçlenecektir. Buna dikkat etmelisiniz çünkü çoğu insanın bir bacağı diğer bacağından daha güçlüdür.

Squat yaparken sonuna kadar inmeye dikkat edin; çünkü bu sizin zıplama ve koşu hızınızı artıracaktır. Squat yaparken dizleriniz ve kalçanız paralel olacak şekilde hareketi kurgularsanız, ön ve arka bacaktaki kas miktarınızı daha fazla artırabilirsiniz. Dolayısıyla belinizi bükmeden olabildiğince aşağıya inmelisiniz.

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.