Kadınlar için Göğüs Kası Hareketleri

0
213

Fit bir vücuda sahip olmak isteyen bayanlar için antreman, göğsünün ve memelerinin güzel görünmesi önemlidir. Gelişmiş göğüs kaslarına sahip olabilmek, oluşabilecek sarkmaların önüne geçebilmek için bu makalemizde ‘Nasıl göğüs kası yapılır?’ sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Göğüs kası antremanları ile memeler arasında doğrudan bir bağ kurulmasının sebebi, göğüs kasları üzerinde yapacağınız egzersizlerin meme dokusunu da olumlu yönde etkilemesi, memenin daha dik görünmesini ve toparlanmasını sağlamasıdır.

  • kadinlar-icin-gogus-egzersiziAslında gün içerisinde yaptığınız birçok hareketin – bir yerleri silmek; çocuk taşımak; elinizde bir şeyler taşımak, vb. – göğüs kaslarınız üzerinde olumlu bir etkisi vardır; ancak tam manasıyla sonuç alabilmek için sadece göğüs kaslarınıza odaklanan sistematik egzersizlere ihtiyacınız var.
  • Herkesçe bilinen şınav ve barfiks hareketi, göğüs kaslarınızın gelişmesi için en basit hareketlerin başında gelmektedir. Bu hareketle sadece göğüs kaslarınız değil, kollarınızı ve sırtınızı da çalıştırmış olursunuz. Normal şınav zor gelirse duvar şınavıyla da yapabilirsiniz.
  • Diğer bir hareket bench press olarak bilinen göğüsten itiş hareketidir. Küçük ve dayanıklı bir sehpaya sırt üstü uzanarak iki elinize aldığınız dambılları yukarı kaldırıp indirerek bu hareketi yapabilirsiniz.
  • Spor merkezlerinde sporunuzu yapıyorsanız pec-fly makinasını kullanarak göğüs kaslarınıza ve memelerinize mükemmel bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Spor merkezlerinde veya evde kendi başınıza yapabileceğiniz antremanların dışında göğüs kaslarınıza ve memelerinize en iyi gelecek egzersiz şüphesiz ki yüzmedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.