Scivation Xtend BCAA

0
1296

Scivation Xtend 384 Gram - İnceleme gymturk orgBugün sizlerle ABD’de 2012’nin en iyi BCAA ürünü seçilen Scivation Xtend ürününü incelemeye alacağız genel amacı sporcuların günlük BCAA ve amino asit ihtiyacını gidermeye yarayan bu ürün toz formda olan kompleks bir BCAA olarak karşımıza çıkmaktadır. BCAA supplementlerinde özelliklede Xtend gibi intra-workout yani antrenman sırasında alınan BCAA’lar hem antrenmanınızın iyi sonuçlar almanıza hemde antrenman sonrasında kaslarınızı beslemeye yardımcı olur bu şekilde ürünler supplement dünyasında çok özel yerleri  vardır.

İlk olarak yazımızda Scivation firmasını biraz ele alalım.

Scivation firmasının bu sektörde temelleri çok eskiye dayanmamaktadır. 2004 yılında kurulan abd asıllı bu firma 2007 yılında xtend adlı ürününü piyasaya sürmesi ile sporcular arasında duyulmaya başladı. Firmanın kendini tanıtma şekli ise rakiplerinden oldukça farklı; “biz ürünlerimizde ne çok gizli maddeler kullanıyoruz ne de çok eski bir tarihimiz var, biz işimizi bilimsel olarak ve ciddiyetle yapıyoruz”.

1  ) Ürünün İçeriği

Ürünün içeriğinede bakacak olursak neden 2012 yılında en iyi supplement seçildiğini anlayabiliriz. Aşağıdaki değer tablosunda gördüğünüz gibi Lösin, İzolösin ve Valin’nin toplam miktarı 7000 mg buda günlük bcaa ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılayabilecek bir içerik olarak karşımızda çıkmaktadır, bir diğer yandan içinde 2.5 gram glutamin bulunmasıda ürünü oldukça yukarıya taşımaktadır. Tabi ki değerlerin çok yüksek olması performansı her zaman iyi olduğu anlamına gelmez ama bu üründe değer ile birlikte ürünün performansıda %90 civarlarında olduğunu söylebiliriz.

Scivation Xtend 384 Gram - İnceleme gymturk org

Scivation Xtend’in dikkat çeken özellikleri:

  • Scivation Xtend her 1 servisinde 7000mg BCAA amino asitleri içermektedir
  • Scivation Xtend en önemli amino asitlerden biri olarak kabul edilen Glutamin amino asiti içermektedir (2500mg)
  • Scivation Xtend ek olarak B6 Vitamini ile Citrulline Malate içermektedir
  • Scivation Xtend tat konusunda en başarılı amino asit ürünlerinden biridir

 

2  ) Tat

Scivation Xtend ürünün şuanda sadece karpuz aroması bulunmaktadır. Tadı gerçekten birebir karpuz gibi olduğunu belirtmek hiç yanlış olmaz.

3  ) Çözünürlük

Toz formda olan scivation xtend ürünü çözünürlük bakımından gayet kolay karışan bir ürün 250 ml ve üzeri su ile kolayca karşıbilmektedir bu değerin altında bir deneme yaparsanız tabikide tam karışmaya bilir.

4  ) Etki/Performans

BCAA ürünlerinde etki ve performans diğer ürünlere oranla az hissedilir çünkü BCAA bir kas gelişimine ve kas yıkılmasını engelleyen bir amino asit çeşididir. BCAA kullandıktan sonra hiç bir etki görmedim demek yanlış bir tabirdir çünkü bu bir pre-workout(performans artıcı) veya gainer(kilo aldırcı) değildir.

5  ) Kullanım Tavsiyesi

  • Orta Seviye
  • 1 ölçeği (12,79 gr) 250ml su ile karıştırarak antrenmandan 20dk önce ya da antrenman esnasında alınız.
  • İleri Seviye
  • 1 ölçeği (12,79 gr) 250ml su ile karıştırarak antrenmandan 20dk önce ya da antrenman esnasında alınız.

 

6  ) İnceleme Özeti

BCAA’nın amacı kas oluşumuna yardımcı olmak kas yıkılmasını önlemek ise bu ürünü şiddetle tavsiye ettiğimizi söyleyebilir. Onun yanında ürün içeriği bakımında zengin olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki maddi imkanlar bu ürünü almaya yetiyorsa gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.