Deadlift Nasıl Yapılır ?

0
1184

Deadlift Nasıl Yapılır (Video) gymturk

Özellikle sırt içinde uyguladığımız bu hareketi bu yazımızda nasıl yapıldığına bir göz atacağız lütfen dikkatli okuyunuz. Nasıl yapılır kısmını okuduktan sonra uygulamalı videoyu izledikten sonra deadlift tam olarak nasıl yapıldığını anlayacağınıza eminiz. Lütfen bu tür hareketleri denemeden önce nizami yapılışını araştırınız çünkü bu gibi hareketler kötü sakatlıklara yola açabilir özellikle deadlift nizami yapılmaması durumunda bel sakatlığına yol açtığını söyleyebiliriz.

 

Deadlift Nasıl Yapılır?

  1. Barbell bir el üst bir el alt tutuşla, omuz genişliği kadar bir açıklıkla kavranır.
  2. Dizler hafifçe kırık pozisyonda kavranan ağırlık vücut tam dik oluncaya kadar nefes vermek suretiyle kontrollü ve yavaşça kaldırılır ve nefes alınarak tekrar başlangıç durumuna dönülür.
  3. Bu hareket dizler kırılmadan yapıldığı taktirde arka bacak kasları çok etkili bir şekilde çalışır. Beli çok iyi çalıştırdığı gibi, vücut kuvvetini de arttıran bir harekettir.

Çalışan Kaslar : Vastus Medialis, Vastus Lateralis, Rectus Femoris, Biceps Femoris, Gluteus Maximus, Semitendinosus, Semimembranosus, Vastus Intermedius, Arka bel.

Kasların Görevi : Gövdenin bütün aktivitelerde tüm yükünü taşır ve hareketini sağlar.

Spor Branşları : Bacak ve Bel kaslarının hem bütün spor branşlarında hemde normal yaşamda büyük önemi vardır. Düzenli olarak çalıştırılmaları, sorunsuz bir hareket serbestisi sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deadlift Nasıl Yapılır (Video) gymturk Deadlift Nasıl Yapılır1 (Video) gymturk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.