Optimum Protein Whipped Bites Bar

0
27

Optimum markası içerik ve performans bakımından oldukça kaliteli ürünler üretmektedir. Bu yazımızda Optimum Protein Whipped Bites Bar’ı inceleyeceğiz. Günün her vakti protein ve tatlı ihtiyacınızı karşılamak için güzel bir atıştırmalık olarak tüketilebilir. Her paketinde toplam 20 gram protein içeren 2 küçük bar bulunmaktadır. İngiltere’de yapılan bir araştırmada, bu protein barı tüketenlerin %91’i tadını beğenmiştir.

1 – Ürünün İçeriği

Ürünün her paketinde toplam 20 gram protein ve pakette toplam 2 adet ufak protein bar bulunmaktadır. Özellikle protein barın ufak 2 parçaya bölünmüş olması öğünlerini bölenler için artı bir özelliktir. İçerisinde ki protein; İzole süt, izole whey ve konsantre süt proteinleri karışımından elde edilmiştir. Bunun yanında yüksel lif içerir. İlave şeker içermez.

Detaylı besin değerleri aşağıda verilmiştir:

% Günlük Değer**
Servis Miktarı : 1 Bar (76 gram)
Enerji 244kcal 12%
Protein 20g 40%
Yağ 8,4g 12%
 –  Doymuş Yağ 4,8g 24%
Karbonhidrat 29g 11%
 –  Şeker 2g 2%
 –  Polyol 24g **
Tuz 370mg 6%
Lif 6,7g 27%
* Değerler 2000 kcal/gün üzerinden hesaplanmış olup, cinsiyete, yaşa ve fiziksel aktiviteye göre değişebilir.
** Günlük değerler saptanamamıştır.

 

2 – Tat

İçerisinde ilave şeker bulunmamaktadır. Süt proteinleri karışımından gelen doğal şeker ve tatlandırıcı bulunmaktadır. Aroma olarak;

  • Tuzlu Karamel
  • Çilek Krema
  • Çikolatalı Kurabiye
  • Bitter Çikolata
  • Çikolata Portakal

aromaları bulunmaktadır.

3 – Çözünürlük

Diğer protein barlara göre oldukça yumuşak ve ağızda iyi dağılmaktadır. Normal gofret yiyormuş gibi zorlanmadan tüketebilirsiniz. Ayrıca midede kolay sindirilip, şişkinlik ve gaz yapmaz.

4 – Etki/Performans

Günlük protein ihtiyacımızı karşılar. Bunun yanında ara öğünlerde atıştırmalık olarak tüketilebilir. Özellikle çalışan ve spora geç giden sporcular için spordan 1 saat önce kadar tüketilirse antrenman sırasında daha dinç olmamızı sağlayabilir.

5 – Kullanım Tavsiyesi

Ara öğünlerde veya spor sonrası 1 servis olarak tüketilebilir.  Eğer antrenmana çok geç saatlerde gidiyorsak ve son öğünümüzü saatler önce yemiş isek antrenmandan 1 saat önce ufak bir miktar daha tüketilebilir.

6 – Kullanım Şekli

Günlük 1 servis olarak tüketmeniz önerilir.

7 – İnceleme Özeti

Günlük protein ihtiyacımızın bir kısmını karşılayabilecek yararlı bir atıştırmalıktır. İçerisinde ilave şeker bulunmaması sporcular için önemli bir özelliktir. Tatlı ihtiyacımız için tüketebileceğimiz bunun yanında protein ihtiyacımızı da karşılayan güzel bir bardır.

 

Aşırı tüketimi laksatif(*) etki yapabilir. Diyabetliler için tüketime uygun değildir.

* Bağırsakların fazla çalışmasından dolayı ortaya çıkabilecek “ishal (Sulu dışkı)” durumudur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.