Optimum Bcaa 5000 Powder

0
448

Merhaba arkadaşlar, bugün başlıktanda anlaşılacağı gibi Optimum Bcaa 5000 Powder supplementini incelemeye alacağız. Marka hakkında birkaç bilgi vermek gerekirse, özellikle protein tozu, mass gainner kategorilerinde üst sıralarda yer alan Optimum bu başalarılarını BCAA kategorisinde de gerçekleştirmek istiyor. Bakalım çıkarmış olduğu bu BCAA ne kadar iyi?

1) Ürün İçeriği

Optimum Bcaa 5000 Powder 345 gram ağırlığa ve toplamda 60 servis sayısına sahip bir BCAA ürünüdür. İçeriğinde aşağıdaki tabloda da görebileceğiniz gibi, 2,5 gram Lösin, 1,25 gram İzolösin ve Valin bulunmaktadır. Yani 2:1:1 BCAA oranına sahiptir. Toplamda ise 5 gram BCAA içermektedir. Bir BCAA ürünü olarak ele aldığımız oranlar iyi düzeyde, tabi bir kaç ekstra madde daha olsa daha çok ön plana çıkabilirdi.

% Günlük Değer**
Servis Miktarı : 1 Ölçek (5,75 g)
Toplam BCAA 5g **
Lösin (BCAA) 2,5g **
İzolösin(BCAA) 1,25g **
Valin (BCAA) 1,25g **
** Günlük değerler saptanamamıştır.

2) Tat & Çözünürlük

Eğer daha önceden Optimum markasının herhangi bir ürününü kullandı iseniz, tat konusunda ne kadar iyi olduğunu biliyor olmalısınız. Optimum bu ürününde herhangi bir aroma kullanmayı tercih etmemiştir, supplement pazarına aromasız olarak yerini alan Optimum BCAA Powder, ne yazık ki bizim damak zevkimize uygun olmadığını dile getirebiliriz. Her ne kadar aromasız olsa bile sanırım hammadde de kullanılan maaddelerin karışımı olan bir tad var. Protein tozu ile karıştırıldığında bile değişik bir tad bırakıyor. Tabi bu damak tadına göre değişkenlik gösterebilir. Çözünürlük kısmında ise optimum markasının çok iyi temsil ettiğini dile getirebiliriz. Ürün karıştırıldığında kolay çözünüyor ve hiç köpürme yapmıyor.

3) Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi

Spordan 30dk önce 1 porsiyon ürünü 250ml su veya meyve suyu ile karıştırarak alınız.

Orta Seviye, İleri Seviye

Spordan 30dk önce ve hemen sonra 1 porsiyon 250ml su veya meyve suyu ile karıştırarak alınız.

4) Fiyat

Optimum Bcaa 5000 Powder fiyat konusunda değerlendirecek olursak, ortalama 105 ile 110 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Hem içeik hemde 60 servis sayısı gibi uzun kullanım süresi sunan bu ürün için bu fiyat ortalama düzeyde olduğunu belirtebiliriz.

Not:

Ürünü kapağının altında folyo bulunmuyor. Açtığınızda ürün daha önce açılmış gibi bir düşünceye kapılmayın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.