Olimp BCAA Xplode

0
1462

Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başlayan Olimp firması BCAA ürününün içeriği bakımından zamanla ülkemizde de tercih edilmeye başlandı. Özellikle içindeki B6 vitamin takviyesi, Glutamin ilavesi ve tadı bakımından güzel bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Genelde sadece ananas aroması bulunan bu supplement özellikle çikolatalı whey proteinlerle çok hızlı karışıp çikolatanın tadını yok etmiyor.

1 – ) Ürünün İçeriği

Olimp BCAA Xplode’in içeriğinde 6 gram BCAA (diğer aminoasit çeşitleri dahil değil), 1 gram glutamine ve B6 vitamini bulunuyor. Diğer BCAA’lara göre daha kompleks içeriğe sahip olan bu ürün birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

olimp-bcaa-xplode-besin-degerleri

2 – ) Tat

Şu anlık sadece Ananas aroması bulunan bu ürünün tadı oldukça güzel. İlk başta sipariş veren birçok kişi Ananas aromasını görünce tereddütte kalmış olabilir ancak ürünü sipariş veren birçok kişi aromayı çok beğendiklerini dile getirdi.

3 – ) Çözünürlük

Olimp BCAA Xplode’da topaklanmayı önleyici doğal bileşenler bulunduğu için kesinlikle topaklanma olmamaktadır. Sadece toz formda olan bu ürünü ölçeğe koyarken tozlar uçuşabiliyor buna dikkat etmek gerek. Çözünürlüğe gelecek olursak; kesinlikle gördüğüm ürünler arasında en kolay çözünebilen ürün diyebilirim. Sadece ürünü su ile içtikten sonra kabın dibinde ufak bir toz parçacığı kalabiliyor.

4 – )Etki/Performans

BCAA ürünlerinden etki ve performans beklemek biraz anormal olur. Çünkü BCAA’lar kasların yıkılmasını önlemek ve yeni kas oluşumu için gerekli aminoasit çeşididir.

5 – ) Kullanım Tavsiyesi

Yeni başlayanlar için antrenman sonrası, Orta ve Profesyonel sporcular için ise antrenman öncesi ve sonrası kullanılması önerilir.

6 – ) Kullanım Şekli

Ürünün içinden çıkan ölçeğin 1/2 ‘i doldurulmak şartıyla kullanılır. Buda yaklaşık 10 grama tekamül etmektedir.

 

7 – ) İnceleme Özeti

Ürünü özellikle Optimum Whey Protein ile birlikte kullandık. Kesinlikle ikisi de birbiriyle çok hızlı karışarak güzel bir tat meydana getiriyor.

Şunu belirtmekte fayda var. Scivation Xtend BCAA ile besin değerleri hemen hemen aynı. Sadece BCAA oranı biraz daha düşük. Bununda pek bir etki edeceğini zannetmiyorum. Olimp BCAA hem tat, fiyat ve servis sayısı bakımından bence en ideal ürün. Kesinlikle tavsiye ederiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.