Optimum Nutrition %100 Whey Gold Standard Protein Tozu

0
1236

Optimum Nutrition %100 Whey Gold dünyanın en popüler protein tozudur. Dünyaca ünlü body sitesi ”Bodybulding. om’un Yılın En İyi Genel Supplementi” ve ” Yılın En İyi Protein Tozu” ödüllerini 9 yıl üst üste kazandı. Peki ya bu kadar ödül kazan ve tercih edilen optimum whey protein bunları hak ediyor mu? Bu incelememizde ele alalım.

optimum_gold_standard_whey_protein_tozu_2273_gr_6252

1.) Ürünün İçeriği

Optimum whey protein 1 servisinde 24 gr. Protein, 3gr. Karbonhidrat, 1 gr. Yağ içermektedir. Üçüncü nesil yeni formülü Mikro filtre edilmiş Konsantre Whey proteini ve İyon-değişim Whey protein izolesi’den oluşmaktadır, bu kombinasyon sayesinde proteinlerin kana karışım hızı normal Whey protein ürünlerine göre daha fazladır. Ürün whey protein bakımında ve kalite açısında çok iyi. Özellikle antreman sonrası için çok kullanışlı bir ürün. Bu kadar içeriğin yanı sıra Optimum gold whey 4 gr. Glutamin ve 5 gr. BCAA içermektedir.

 

optimum-gold-whey-besin-degerleri

 

2.) Tat

Tat olarak çok fazla çeşitliliğe sahip bir ürün olan optimum whey protein çikolata, muz, vanilya, çilek, ve çilek muz gibi seçenekleri tüketicilere sunmaktadır. Şuana kadar çikolata ve çilek kullanan bir kişi olarak kesinlikle bu ürün tat bakımından bir harika. Eğer ilk defa alacak biriyseniz tat konusunda aklınız hiçbir soru işareti kalmasın gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz.

3) Çözünürlük

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu ürününde topaklanmayı engelleyici suni bileşenler bulunmadığından, mevsimsel sebeplerden dolayı ürün içeriğinde topaklanma olabilmektedir. Bu durum ürünün içeriğini hiçbir şekilde etkilememektedir. Optimum Gold Standard Whey’in 1 ölçeğini su ya da süte karıştırdıktan sonra kolay bir şekilde karışacaktır.

4)Etki/Performans

Protein tozları etkisini almak biraz zaman gerektiren bir şeydir. İlk kullanımda pat diye bir şey beklemek yanlıştır. Protein tozunu kullanmak kaslarınızı hızlı toparlayacak ve kuvvet kazandıracaktır. Ama bu etkileri 1-2 hafta görmek gerçektende çok zor ve şuan böyle bir ürün ile karşılaşmakta zor. Ama şunu söylemeden asla geçemem bu kadar ödül kazanmış ve tercih edilen bir ürün olan optimum whey protein belli bir süre sonra gözle görülecek şekilde bir etkiye sahiptir.

5) Kullanım Tavsiyesi

Whey protein olduğu için genel olarak antrenmanlardan hemen sonra kullanılması gayet uygundur. Diğer zamanlarda da kullanabilirsiniz fakat bu sizin bütçeniz ile doğru oranda gerçekleşir.

6) Kullanım Şekli

Optimum Gold Standard Whey’in 1 ölçeğini su ya da süte karıştırdıktan sonra normal bir şekilde tüketebilirsiniz.

 

7) İnceleme Özeti

Optimumun incelemiş bulduğumuz gold whey protein tozu ideal ve çok kaliteli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Önemli nokta bu ürünü sonuç almak için antreman sonrasında alınması. Kolay emilimi ve tad bakımından çok iyi ürün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.