Kilo Aldıran Kahvaltı Besinleri

0
1114

????????????????????????????????????

Bilindiği üzere kilo almak için ilk yapmamız gereken şeylerden biride vücudumuzun yakabileceğinden daha fazla kaloriyi almaktadır. Eğer ki zor kilo alan bir bireyseniz günde ortalama 3000-5000 arasında bir kalori almalısınız ki kilo artışı görülsün. Biraz daha detaya inmek gerekirse hesaplamalar yardımı ile günlük kalorinizi öğrendiniz ve karşınıza günlük 2000 kalori çıktı bu almanız gereken kaloridir gün içinde harcayacağınız kaloriyide ele aldığımızda en az 3500 kalori almanızı sizin sağlıklı kilo artışınıza sebeb olacaktır. Bunun yanında kesinlikle kolarilerinizi bölebilediğiniz kadar çok öğüne bölmeniz gerekmektedir.

Kilo almak için yapmamız gerekenleri anladıysak şimdi de sağlıklı bir birey için vazgeçilmezler arasında yer alan kahvaltı öğününde kilo almanıza yardımcı olabilecek 3 çeşit kahvaltı içeriğinden bahsedeceğiz.

1. Yulaf Ezmesi

Protein ve karbonhidrat bakımından zengin olan yulaf ezmesinde her 100 gramında toplam 400 kalori bulunmaktadır. Hazır olarak paketler halinde marketlerde satınlan yulaf ezmelerin tadı birazcık yavan gelebilir ama sporcular ve sağlıklı beslenenler için vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Peki ya tadını birazcık güzelleştirmek için neler yapılabilir.

Yulaf Ezmesini tam yağlı süt ile karıştırılarak aşağıdaki besinleri ekleyerek rahatlıkla yenilebilir;

  • Fıstık Ezmesi (Abartılmamalıdır fazla tüketildiğinde ciddi yağlanma yapar)
  • Tam Yağlı Süt
  • Fındık, badem, ceviz
  • Kuru meyveler

2. Tam Yağlı SütKilo Aldıran Kahvaltı Besinleri süt gymturkcom

1 litre tam yağlı süt yaklaşık 600 kalori demektir. Sıvı haldeki kaloriler, katı haldekilerine göre daha hızlı sindirilir.Kahvaltı esnasında veya gün içinde içeceğiniz 1 litre süt size günlük 600 kalori katkı sağlayacaktır. Eğer ki süt şişkinlik yapıyor ise laktozsuz süt içmenizi öneririz.

3. Ekmek

Yanlış duymadınız ekmekte sağlıklı kilo almak için tavsiye edilen bir kahvaltı içeriğidir ama burada dikkat edilmesi gereken beyaz ekmek değil tahllı ekmeklerdir. Tam buğday, çavdar, kepek ekmeği gibi ekmek çeşitlerini tüketmeye özen gösterinizi. Bu ekmekler ile hazırlayabileceğiniz sandaviçlerin bazılarıda;Kilo Aldıran Kahvaltı Besinlerigymturkcom

  • Tavuk salam, tavuk sosis, yumurta, pastırma
  • Doğal fıstık ezmesi, bal, humus
  • Krem peynir, süzme peynir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.