Kazein Protein Ne İşe Yarar

0
242

Herkesin hayalinde arzu ettiği, sahip olmak istediği fit bir vücut şekli vardır. Fit bir vücuda sahip olmanın en temel yolu ise günlük yeterli proteini almaktır. Whey proteini, vücut tarafından hızlı emildiği için tercih edilmektedir ancak kazein proteini seçmek için de birçok sebep bulunmaktadır. Peki, kazein nedir, kazein proteini nedir ve ne işe yarar?

Kazein Protein Nedir?

Kazein proteini, sütün bileşenlerinden biridir. Sütte yaklaşık %80 oranında kazein bulunur ve emilimi çok yavaş bir protein türüdür. En çok inek sütünde bulunan kazein proteinin sindirilmesi 8 saate kadar sürdüğü için kana karışma süresi oldukça fazladır.

proteinler-nelerdirKazein Proteinin Faydaları Nelerdir?

Kazein proteini kullanmak isteyenler için, kazein proteini ne işe yarar ve neden kullanılması gerekir, maddeler halinde sizler için derledik:

  • En fazla kas büyümesini sağlayan protein türüdür
  • Kaslarda protein sentezlenmesini destekler
  • Tok tutan ve etkisi uzun süren bir gıda takviyesidir
  • Zengin kalsiyuma sahip olduğundan yağ yakımını hızlandırır
  • Günlük ihtiyacımız olan kalsiyumu karşılar
  • İştah azaltmaya yardımcı olur

Kazein proteini nedir ve neden tercih edilmesi gerekir diye merak edenler için kısaca, vücudumuz ihtiyacı olan proteini besinlerden karşılayamadığımız veya vücut geliştirme ile uğraşan, hızlı bir şekilde kas yapmak isteyenlerin kullanması gereken bir proteindir. Aynı zamanda vücuttaki yağ yakımını hızlandırdığı için de kısa sürece kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.