Kardiyo Ne Zaman Yapılmalı?

0
1183

Vücut geliştirme sporu ve bütün spor dallarının olmazsa olmazlarından biri olan kardiyo antrenmanlarını ne zaman yapılması gerektiğini yazımızda ele aldık.

Kardiyonun zamanlaması çok önemlidir. Genel olarak kişiler arasında değişik kardiyo zamanlaması olasada genelde bireyler akşam koşu yapmayı tercih etmekte oysaki spor geçmişi olan kişiler ise sabah koşusu yapmaktadırlar.

 Kardiyo Ne Zaman Yapılmalı yazı içerği gymturk copy

 

 

Dünyaca ünlü Bodybulding. com’un anketine göre, boş olan bir mide ile kardiyo yapmak, çoğu sporcu için tercih edilen bir hareket.

 Kardiyo Ne Zaman Yapılmalı gymturk bilgi

 

Sabah boş mide ile kardiyo egzersizleri yağ yakımını kolaylaştıracaktır. Bunun en önemli sebeplerinden biride eğer ki kardiyodan önce mideniz gıdalar ile doluysa vücut o gıdaları sindirmek için çaba sarf etcektir bu sonuç ilede yağ yakımı oldukça zorlanacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer olay ile kan şekeri yükselmesi eğer ki kan şekeriniz yüksek iken kardiyo başlarsanız çok yorulmanıza ve yağ yakımını zorlaşmasına sebep olacaktır.

 

Her ne kadar insandan insana değişse de bilimsel olarak eğer sağlıklı ve verimli bir kardiyo için sabah boş mide ile yapmanızı tavsiye ederiz. Burada bir diğer konu ise aç karnına yapılan kardiyo kas kaybına sebep olacaktır bunu içinde BCAA, Aminoasit gibi supplementleri kullanmalısınız. Kardiyo antrenmanından önce alınan bcaa gibi amino asit çeşitleri kas kaybınızı minimize edecektir.

Özet geçecek olursak minimum 8 saatlik bir uykunun ardından güne zinde ve enerjik başlamak için sabah yapılan kardiyo antrenmanı sizi gün içinde enerjik yapacak ve vücut yağınızı azaltmaya sebep olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.