Spor Salonunda Kardiyo Hareketleri Nasıl Yapılır?

0
186

Spor salonları gelen kilo vermek, gerekse sağlıklı bir yaşam için sıklıkla başvurduğumuz alanlar arasında yer almaktadır. Spor salonunu hangi amaçla kullandığınıza göre de yapılan aktiviteler çeşitlilik gösterebilmektedir. Kilo vermek isteyenler daha çok fitness ile vakit harcarken, kas gelişimi için ağırlık çalışmaları yapanlar ve sağlıklı bir yaşam için kardiyoya vakit ayıranlar da oldukça fazladır. Peki kardiyo amacıyla spor salonlarını tercih edenler nelere dikkat etmeli? Hadi gelin spor salonunda kardiyo nasıl yapılır, kardiyo hareketleri nelerdir bir göz atalım.

kardiyo-yapmak
Kardiyo Hareketleri Nelerdir?

Kardiyo hareketleri basit ve vücudu çok fazla yormayan, kalp dostu hareketlerden oluşur. Bu nedenle gerek ev ortamında gerekse spor salonlarında rahatlıkla yapabileceğiniz hareketlerdir. En basit ve sık tercih edilen kardiyo hareketi ise koşmaktır. Spor salonunda koşu bandı üzerinde yapacağınız tempolu bir koşu antremanı ile kardio programınıza başlayabilirsiniz. Ardından bisiklet binmek de yine kardio programları içinde sık tercih edilen bir spordur.
Kardiyo Sırasında Yapılan Hatalar

Kardiyo spor salonu hareketleri konusunda önemli noktalardan birisi de yapılan hatalardır. Pek çok kişi kardiyo sırasında basit birkaç noktaya dikkat etmediğinden yanlış bir kardiyo programı yapmaktadır.

– Öncelikle koşmak iyi bir kardiyo çalışması olsa da çok uzun süreli koşmanız kardiyo açısından hatalı bir durumdur.
– Kardiyo çalışmasına hızlı başlamakta yine hatalı durumlar arasında sayılabilir. Kardiyo hareketlerini basitten zora doğru yapmanızda yarar var.
– Yapılan bir diğer hata ise çok fazla aç karnına çalışma yapmak. Kardiyo çalışmaları yapmadan en geç 1 saat önce yemeğinizi yemiş olmanızda fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.