İzole Protein Tozu Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

0
165

İzole protein tozu kullanımına geçmeden önce izole protein nedir bilmek gerekmektedir. Buna sayede izole protein kullanımı daha bilinçli olacaktır. İzole whey, biyo elverişliliği oldukça yüksek olan ve hızlı sindirilen protein türlerinden biridir. yüksek oranda BCAA yani Branched Chain Amino Acid denilen amino asit zinciri içerir. Üretici firmalar tarafından whey proteini aroma ve tatlandırıcı da kullanılarak toz haline getirilir. İzole whey proteini ya da whey proteini izolesi olarak bilinen bu tozlar %90 protein oranı ile en fazla proteini içerir. İçeriğinde herhangi bir zararlı katkı maddesi bulunmamaktadır.

izole-protein-tozuNeden Kullanılır?

Spordan sonra, kaslar proteine ihtiyaç duyarlar. İzole protein, spordan sonra oluşan bu protein ihtiyacının hızlı bir şekilde karşılanmasını sağlar. Gece yatmadan alınan protein tozu ise kas yıkımını azaltmakta etkili olabilmektedir. Yüksek oranda BCCA içeriği ile kasların büyümesinde oldukça etkilidir. Yağ ve laktoz içermediği için kilonuzun artmasına sebep olmaz. İçeriğindeki bazı anti mikrobiyal etkiler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Protein tozlarını düzenli kullandığınızda tüm bu olumlu etkilerine sahip olabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Özellikle spor yapan kişiler arasında kullanılan izole protein istenilen birçok vakitte kullanılabilir. Spor yapan kişiler, antrenmanın hemen öncesinde değil, antrenmandan bir saat kadar önce kullanmaya dikkat etmelidir. Bunun dışında sabah kahvaltısında, ara öğünlerde, antrenman sonrasında ya da yatmadan önce de kullanılabilmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.