Göğüs Yağları Nasıl Eritilir?

0
993

mqdefaultGünümüzde çoğu erkeklerde görülen bir durum olan göğüs yağlanması her ne kadar küçük bir olay gözükse de psikolojik olarak gerçekten de zor bir durum özellikle de yaz aylarının yaklaşmasıyla kısa kolu tişörtlerin çıkması ile de durum bu kişi için oldukça kötü duruma gidiyor. Peki ya? Nasıl kurtulabileceğiz ve ne yapmamız gerektiğini bu yazımızda anlatacağız.

İlk olarak arkadaşlar bu durum 2 olaydan ötürü yaşanabilir. Bunlardan;

  1. Aşırı yağlı vücuttan kaynaklanan göğüs yağlanması.
  2. Hormonal bozukluktan ötürü Jinekomasti rahatsızlığı.

Şimdi de bu iki duruma göre ne yapılması gerektiğini anlatmaya başlayalım.

1.  Aşırı yağlı vücut

Başlıktan da anlaşılacağı gibi aşırı yağlı vücutlarda göğüs yağlanması oldukça çok görülen bir durum tabi bu biraz vücut tipine de bağlıdır bazı insan çok yağlı olsada yağ dokusu sadece karın bölgesinde olabilir. Ama genel olarak bazı kaynaklara göre vücutta en son yağlanan bölge göğüs bölgesi bu sonuçta eğer aşırı yağlanma söz konusu ise göğüs bölgesinde yağlanma olaması oldukça doğal. Çözümü ise klasik olarak diyet ve kardiyo yardımı ile dümdüz bir göğüs bölgesine kavuşmak mümkün ama tabi yağlanmadan kaynaklanıyorsa.

2. Hormonal Bozukluk

Asıl konu ise bu durumdur. Çoğu erkek göğüs ündeki fazlalıklarını yağlanma olarak zannetse de asıl sorun hormonsal bozukluk sebebi ile oluşan jinekomastik rahatsızlığıdır. Bu durum göğüsün kadınsı meme dokusu kazanmasını sonucunda kendini belirtir. Doktora gözükmeden çözüm bulmak çok zordur ve eğer rahatsızlığınız bundan kaynaklanıyorsa maalesef ki tek çözüm ameliyat olmaktır.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.