Protein Tozları Kas Yapar mı? Kasları Şişirir mi?

0
1526

Evet, protein tozları kas yapma görevine sahiptirler. Durduk yere tek başına da protein tozları kas yapmaz. Buradaki önemli nokta proteinlerin kaslar için nasıl bir rol oynadıkları.İlk olarak şunu bilmeliyiz ki her gün protein tozu içerek ve sağlık beslenerek kas gelişilmez bu bir sistemdir güzel antreman yaparsın sağlıklı beslenirsin protein tozunu içersin kaslarını iyi dinlendirirsin o zaman kullandığın protein tozu sende daha hızlı kas gelişimini sağlayacaktır.

 

protein tozu kas yapar mı

 

Çoğu kez karşılaşmıştırız spor salonlarında kasları olgunlaşmış bir kişi gördüğünde kesin toz kullanıyor da böyle oldu gibi lafları. Bu laflar bilgisizliğin dışa vurmuş halidir. Bilinmesi gerekenler protein tozlarının ne işe yaradığıdır. Protein tozları takviyedir yani siz günlük protein miktarınızı karşılayamıyorsanız bunu dışarıdan hazır olarak alınması gerekir. Gördüğünüz kasları şişik bireyin kilosunu 80 diye ele aldığımızda bu bireyin kasları erimemesi için günlük alması gereken protein miktarı 160 gramdır. Bunu yediği gıdalardan alamadığı için takviye olarak protein tozu kullanabilir.

Protein Tozu İçersem Kaslarım Şişer mi?

Bu sorunun cevabı duruma göre değişmektedir eğer sen iyi bir antreman ve iyi bir beslenme yaparsan takviye olarak protein tozunu kullanırsan. Tabikide doğal olarak kasların gelişmeye başlar buda kasların şişmesine yani büyümesi anlamına gelir. Ama buradaki kilit nokta iyi antreman iyi beslenme.

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.