Nutrabolics Isobolic Isolate Protein

0
696

nutrabolics_isobolicNutrabolics firması hem en iyi içerik hemde yenilikçi vizyonu ile ürünleri formüle eden bir firma olduğunu söyleyebiliriz. Firma şuan  50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirerek global bir marka olduğunu teyit etmiştir. Son olarak firma ürettiği bütün ürünlerini kalite, performans ve saflık açısından ayrı ayrı testlere tabi tutmuştur. Şimdi de inceleme ürünü olarak seçtiğimiz Nutrabolics Isobolic Isolate Protein tozuna bir göz atalım.

Ürün izole whey protein içermektedir. Bu izole whey protein ne demek kısaca hemen açıklayalım. İzole whey proteinleri en az %90 protein oranına sahip olmasından ötürü ile supplement pazarında bulabileceğiniz en fazla protein içeren protein tozudur.

1 ) Ürünün İçeriği

Toplam 73 servis sayısı bulunmaktadır bu miktar çoğu protein tozunu geride bırakmaya yetiyor ama bizim için asıl konu içerik konusu ürün toplam 25 gram whey protein  içeriyor gerçekten iyi bir oran hemde whey olarak bulunması özellikle spor sonrası yıpranan kaslar için çok önemli. Bunlarında yanında şeker ve yağ oranı oldukça minimize edilmiş buda özellikle define dönemi için çok önemli bir durum. Ürünün eksileri bcaa miktarı ve diğer amino asitlerin içerik tablosunda yer almaması belki üründe bulunmadığından dolayı belkide çok az miktarda bulunduğu için firma böyle bir şekilde üstünü örtmüş olabilir.

% Günlük Değer**
Servis Miktarı : 1 Ölçek (31 gr)
Enerji 120kcal **
Toplam Yağ 1,5gr 4%
Doymuş Yağ 0,5g 2%
Trans Yağ 0g **
Kolesterol 25mg 11%
Toplam Karbonhidrat 3g 1%
Lif 1g 4%
Şeker 1g **
Protein 25gr 2%
Sodyum 50mg 5%
Potasyum 190mg **
** Günlük değerler saptanamamıştır.

 

Dikkat Çeken Özellikleri:  

  • CFM teknolojisi kullanılarak geliştirilmiş İzole Whey protein içeriği
  • Düşük yağ ve karbonhidrat oranı
  • 1 servisinde 25 gram protein

2 ) Tat & Çözünürlük

Ürünün şuan sadece çikolata aroması bulunmaktadır. Tadı ne çok iyi ne de çok kötü olduğunu söyleyebiliriz. Lezzet bakımından keşke birden fazla aroması bulunabilseydi daha da iyi olabilirdi.Kullanım kolaylığı ise kolayca çözünebilir olmasını ekleyebiliriz.

3 ) Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç Seviyesi

Spordan 45 dk önce ya da spordan sonra 300 ml su ile karıştırarak 1 ölçek alınız. Günde 2 defadan fazla kullanmamaya önem gösteriniz.

Orta Seviye

Spordan 45 dk önce 1 ölçek ve spordan sonra 1 ölçeği 300 ml su ile karıştırarak alınız.

İleri Seviye

Spordan 45dk önce 1 ölçek ve spordan sonra 1 ölçeği 300ml su ile karıştırarak alınız. Ek olarak gece yatmadan ya da sabah kalktıktan sonra 1 ölçek daha alınız.

İnceleme Özeti

Kısa sürede ülkemize girmiş olan Nutrabolics firmasının çıkarmış olduğu isolate protein tozunu detaylı olarak incelemeye aldık. İçerik kısmında belirtiğimiz gibi servis miktarı, protein miktarı, düşük yağ ve şeker oranları oldukça iyi durumda  genel olarak ürünün negatif yanları tek aroma içermesi ve aminoasit miktarlarının gizliliğini koruması onun haricinde ürün gerçekten kaliteli bir supplement olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.