Kas Ağrısına Ne İyi Gelir?

0
440

kas-agrisina-ne-iyi-gelir-gymturkcomMerhaba arkadaşlar, bugün bizlere en çok gelen sorulardan biri olan kas ağırılarını ele alacağız. İlk olarak herhangi bir egzersiz yapmadığınız halde kas ağırısı şikayetiniz var ise bu kesinlikle nörolojik bir problemdir. Eğer spor yaptığınız için ağrılarınız var ise yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yoğun antrenman temposu ve vücut geliştirme sporuna yeni başlayan sporcuların, yaşadığı problemler arasında yer gelen kas ağırısı için birkaç iyi gelen şey var. Peki ya bu ağrılara iyi gelen şeyler neler?

1) Masaj

Masaj uygulamasının ağrıları azaltmada en iyi olduğunu neredeyse bilmeyen yoktur. Uzman kişilerce yapılan masaj sizi rahatlatarak, ağrılı bölgelerinizdeki ağrıları azaltmaya yardımcı olur. Lütfen bilinçsiz eller ile yapılan masajlardan uzak durun çünkü bilinçsiz yapılan masajlar, kas yırtılması, kas burkulması gibi bir çok probleme davetiye çıkarmaktadır.

2) Sıcak ve Soğuk Uygulama

Kas ağrısı yaşandığı zaman bölgesel sıcak ve soğuk müdahaleler ile o bölgede ki kan akışını hızlandırarak kasta oluşan ağrıyı azaltabilirsiniz. Ek olarakta sıcak bir duş ile de kas ağırılarını azaltabilirsiniz.

3 ) Kas Gevşeticiler

Hekimler taranfından uygun görülerek yazılan kas gevşeticiler spor sonrası oluşan kas ağırılarını çoğu zaman ortadan kaldırıyor. Kas gevşeticiler kaslarda oluşan ağrıya neden olan sinir merkezlerini uyuşturup rahatlarak ağrılara bir nevi dur emrini veriyor. Lütfen kas gevşetici almadan önce uzman bir hekime başvurunuz.

4 ) Bitkisel Yağlar

Çocukluğunuzda bir yerinizi burktuğunuzda büyüklerimizin ilk başvurduğu ilaçlardan biridir bitkisel yağlar. Bu bitkisel yağlar kas ağrılarına da iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle kekik yağı, biberiye özlerinden oluşan bitkisel yağlar ağrılara karşı birebir uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Kas ağrılarına iyi gelen diğer uygulamalar ise;

  • Sıcak buhar banyosu,
  • Sıcak termal su ve saunalar,
  • Bol meyve tüketimi

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.