Karın Kası Nasıl Geliştirilir?

0
2194

KARIN KASI NASIL GELİŞTİRİLİRİnsanların en çok spordan yana zorlandıkları yanlardan biri olan karın bölgesindeki yağları eritmek ve kasları ortaya çıkarmak için uğraşları sonucunda çok zorlandıkları bilinmektedir. Bu konuyu şu yönden ele alacak olursak insanlar yaz tatiline gitmeden ve plajlara çıkmadan önce yaz sezonunun açılmasıyla beraber plajlarda daha rahat dolaşmak ve yani çok fazla yağlı karın bölgesiyle dolaşmamak için kiloları vererek karın kaslarını çıkarmak her insanın idealidir. Bununla beraber insanların çok iyi bir karın kas programı sunmakla beraber bu programa uydukları takdirde ilk 1-2 ay içinde iyi sonuçlar alacakları aşikardır.

İlk öncelikli olarak karın bölgesindeki yağ oluşmasının en önemli etkeni ekmektir. Ekmeği azalttığınız takdirde karın bölgesindeki yağlarınız da vermiş olduğumuz karın kası programı sayesinde güzel görünümler elde etmek mümkün olacaktır. Bunun yanında yağlı yiyeceklerde vücuda almamak yani cipsi, yağda kızarmış patates, yağlı pirinç pilavı, asitli içecekler yani kola vb. içecekler kullanılmaması dahilinde karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanız kaçınılmaz olacaktır. Ama karın kası programları yaparken dikkat edilecek en önemli nokta nizami bir şekilde yani düzenli bir senkron halinde yapmanız sizin için faydalı olacaktır. Mekik çekerken bile tam mekik çekmek size pek bir yararı yoktur.

Yarım mekik çekmeniz daha iyi olacağından dolayı yarım mekik yaparken de belirli bir sayının üstüne çıkmamak koşulu ile yani karın bölgenizi ağrıtmamanız dahilinde yapmanız sizin için hem sağlık yönünden hem de sporunuz yönünden daha faydalı olacaktır. Karın bölgesinin şekil alması biraz uzun sürdüğü için ilk öncelikle yağları eritip sonra da vücut çizme programı dahilinde karın kaslarınız ortaya çıkarmanız kaçınılmaz olacaktır. Yapılan anket araştırmaları sonucunda görüldüğü gibi her 100 sporcudan 70’i karın bölgesindeki yağlardan kurtulmuş ve hem huzurlu, mutlu hem de verdiği kilolar yüzünden kendileri iyi hissetmektedirler. Geri ye kalan kısım isim yemek konusunda kendilerine hakim olamadıkları için karın bölgesindeki kaslardan kurtulamamışlardır. Sizde hala spora başlamadıysanız ve karın kaslarından kurtulmak istiyorsanız bu gibi önemli detayla dikkat ederek sporunuzu yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.