Et Protein Tozu Nasıl Kullanılmalı?

0
209

Et protein tozları sığır etinden elde edilen protein türlerindendir. Bir sığır etinden alacağınız proteinin fazlasını et protein tozlarından alabilme imkanına sahipsiniz. Ette amino asitlerin yanı sıra amino asitler gibi değerli maddeler de bulunmaktadır ki bu tür maddeler özellikle ağır antrenman yapan sporcular için bulunmaz bir gıda türüdür. Fakat yoğu spor yapan ağır antrenmanları olan bir sporcu için kaslarını daha canlı tutmak adına bu proteinler yeterli gelmeyebilir bu gibi durumlarda sporcular daha çok et protein tozlarına yönelmektedir. Çünkü et protein tozları bir ette bulunabilecek tüm değerleri içinde barındırarak kaslarda emilmesini sağlamaktadır. Bu takviyeleri kullanırken et proteini nedir sorusu kadar et protein tozu nedir sorusunun da cevabını aramak gerekir?

et-protein-tozuÖzellikle vücut geliştirme sporu ile ilgilenen kişiler ve sporcuların vücudu yüksek oranda proteine ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçları karşılamak için zaten önceliğiniz besinler olmalıdır fakat bazı durumlarda bu gıdalar yeterli gelemeyebiliyor bu gibi durumlarda işte et proteinleri gibi gıda takviyelerine başvurulabilir. Unutmayınız ki bu tür ürünler gıda değil gıda takviyeleri dir. Bu nedenle beslenmeyi kesinlikle ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.

Et protein tozları için merak edilen bir diğer soru da et protein tozları zayıflatır mı? protein tozlarının kilo aldırıcı ya da zayıflatıcı herhangi bir etkisi olmamaktadır. Bazı protein tozları kilo aldırabilir fakat onlar da zaten o amaç için üretilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.