Biomax Nutrition BCAA Plus

0
2281

biomax-bcaa-tablet-500x500

Adına pek fazla rastlamadığımız bir marka olan Biomax Nutrition, Alman menşeilidir. Bu firmanın biz sporculara sunduğu Biomax Nutrition BCAA Plus ürününü incelemeye alacağız. Ürünün menşei ile ilgili yeniden bilgi vermek gerekirse, Almanya’da artık supplement pazarı öyle bir duruma geldik neredeyse senede 2-3 yeni bir supplement markası pazara giriş yapıyor.

1) Ürün İçeriği

Biomax Nutrition BCAA Plus 150 tabletten oluşmaktadır. Bir servisi ise 5 tabletdir. Buradan yola çıkarak bir hesap yapacak olursak toplam servis sayısı 30 olarak karşımıza çıkmaktadır. Maalesef ki bu aran BCAA kategorisindeki diğer ürünlerle kıyasladığımızda birazcık az olduğunu belirtebiliriz. 2:1:1 oranına BCAA sahip olan Biomax Nutrition BCAA içeriğinde 2,2 gram Lösin, 1,1 gram İzolösin ve 1,1 gram Valin içermektedir. Bu içerikler sporcularda protein sentezinde artış ve spor esnasında özellikle de kardiyolar da kas yıkımını engellemeye yardımcı olmaktadır. Üründe ekstra olarak da B6 vitamini bulunmaktadır.

% Günlük Değer**
Servis Miktarı: 5 Tablet
Servis Sayısı: 30 Servis
Bir Servis İçin İçerik
Lösin 2200 mg **
İzölösin 1100 mg **
Valin 1100 mg **
B6 Vitamini 1,4 mg **
** Günlük değerler saptanamamıştır.

2) Tat & Çözünürlük

Biomax Nutrition BCAA Plus tablet formda olduğu için ne yazik ki hiç bir aroma ve çözünürlük içermemektedir. Ama tablet formda olması kullanım açısından gayet kolaylık sağlamaktadır.

3) Kullanım Tavsiyesi

Başlangıç, Orta ve İleri Seviye

Amino asit içeren sporcu gıdası olarak yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde protein dengesini korumak amacıyla günde 1 kez 5 tablet (6 gr) tüketebilirsiniz.

4) Fiyat

Yaklaşık 80-110 TL arası fiyatı değişkenlik gösteren Biomax Nutrition BCAA Plus içerik ve performans üzerinden fiyatı değerlendirirsek iyi seviye de gözüküyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.