Nutrend Whey Core 100 Protein

0
1196

nutrend-whey-core_100-protein-cikolataTürkiye’de yeni yeni tanınmaya başlamış olan Nutrend firmasının Whey Core ürününü sizler için araştırdık ve derledik. Öncelikle ürün piyasaya yeni yeni girmeye başladığı için fiyatı çoğu yerde farklı olabilir. Nutrend Whey Core 100’ün tercih edilmesinin hiç kuşkusuz ki fiyatı. Diğer Whey proteinlere göre fiyatı daha ucuz. Ayrıca farklılık olsun diye bu ürünü alan birçok kişide mevcut.

Ancak ürünü kullanmaya başlayan kişilerin çoğu özellikle karışması ve köpürmesi bakımından çok rahatsız. Karışması için birçok defa shaker ile sallamak gerekiyor. Ayrıca sallarken fazlasıyla su üstünde köpürme oluyor.

Şimdi ürünün özelliklerini, artılarını ve eksilerini tek tek inceleyelim 🙂

1 – ) Ürünün İçeriği

Ürünün her servisinde 22,7 gr protein ve yaklaşık 5000 mg BCAA (Lösin, İzolösin, Valin) bulunur. Şeker oranı yok denecek kadar azdır. (1,5 gr). Ve her servisi yaklaşık 115 kcal’dir. Açıkçası fiyatına göre günlük protein ihtiyacımızı karşılayacak güzel ürünlerden birisi.

nutrend-whey-core-protein-besin-degerleri

2 – ) Tat

Nutrend Whey Core 100 Protein’in Türkiye piyasasında şuanlık Çikolata ve Çilek aromalısı bulunuyor. Çikolata ve Çilek aromalısı gerçekten çok güzel. Bir nevi milk shake içiyormuş hissi veriyor.

3 – ) Çözünürlük

Nutrend Whey Core 100 çözünürlük bakımından en dandik protein markası diyebiliriz. Çünkü su ile çözünmesi için baya karıştırmak gerekiyor. Karıştırırken de acayip şekilde köpüklenme olabiliyor. Ve hele ki sütle içecekseniz hiç bulaşmayın derim. Çünkü sütle daha da zor çözünüyor. Hatta o kadar karıştırmaya rağmen bile dibinde tortu kalabiliyor. Bu ürünü alacaklar bu söylediğimiz faktörleri bir kez daha gözden geçirerek almalarını tavsiye ederiz.

4 – ) Etki/Performans

Spor öncesi ve sonrası protein ihtiyacımızı karşılayabilecek ürün niteliğindedir. Fiyatına göre protein miktarı en ideal düzeyde. Etki ve Performansına kısaca iyi diyebiliriz.

5 – ) Kullanım Tavsiyesi

Yeni başlayanlar için antrenmandan hemen sonrası kullanılması önerilir. Orta ve Profesyonel sporcular için ise antrenmandan 10 dakika önce ve antrenmandan hemen sonra kullanılması önerilir. (1 ölçek)

6 – ) Kullanım Şekli

30 gram ürünü (1,5 ölçek) yaklaşık 140 ml su ile karıştırıp tüketiniz. (İyi karışması için daha fazla su ekleyebilirsiniz.)

 

7 – ) İnceleme Özeti

Fiyat olarak güzel bir ürün ancak zor karıştığı için bizi pek tatmin etmedi. Yaklaşık 20-40 TL daha fazla verip Optimum Gold Whey protein tozu gibi kolay karışan protein tozlarını almayı tercih edebilirsiniz. Ancak bütçesi kısıtlı olanlar için güzel bir üründür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.