CLENBUTEROL (KLEN)

0
2067

 

648794_orig

Günümüzdeki bireyler kilo vermek için diyet ve spor yapmak yerine çeşitli maddeler kullanarak yağ yakmaya çalışıyorlar ve bunların arasında en tehlikeli olarak gösterilen Clenbuterol kullanımı ülkemizde ne yazık ki çok artıyor ayrıca bu madde ülkemizde yasal olarak satılmıyor yurt dışından kaçak getirilerek insanlara sunuluyor ve kullananlar da ciddi sağlık sorunları yaratıyor. Peki ya?

Clenbuterol Nedir?

Clenbuterol ya da kısaca Klen olarak bilinen madde, bir supplement / gıda takviyesi değil, medikal bir ilaçtır! Clen, 4-amino-alpha(t-butyl-amino)methyl-3,5-dichlorobenzyl alcohol ve ticari satış adı olarak Spiropent veya Ventipulmin olarak da bilinen bu İLACI kullanımını kesinlikle tavsiye etmemekteyiz! Bu sayfadaki bilgiler neden kullanmamanız gerektiği konusunda bilgilendirme amaçlıdır!

Geçmiş yıllarda bu madde çiftlik hayvanlara verilerek yağsız kas kütlesi miktarını geliştirmelerini sağlıyorlardı ve gerek insanlarda gerek bazı hayvanlarda bir takım solunum yolu rahatsızlıklarında tedavi amaçlı olsa da, günümüz dünyasında Clenbuterol adlı maddenin asıl tanınma sebebi bu değildir. Daha çok, vücut geliştirme sporu ile uğraşanların yağ yakımına yardımcı olması amacıyla kullandıkları bir madde haline gelen Clenbuterol, aslında göründüğü kadar zararsız ve masum değildir.

Clenbuterol Yan Etkileri

  • Kas kasılmaları, kramplar.
  • Hipertansiyon, kalp aritmisi, kalp çarpıntısı ve nabızda hızlanma
  • Kusma, Baş ağrıları, aşırı terleme
  • Anksiyete ve korku, paranoya hissiyatı
  • Eller ağırlıklı olmak üzere gözle görülür titremeler
  • Uykusuzluk (insomnia)

Lütfen bu tip ilaçları kullanmayınız sağlık beslenerek ve spor yaparak yağ yakımı ve kilo kaybın mümkün !!!!

Ayrıca clanbuterole alternatif olarak daha az zararlı yağ yakıcılar kullanabilirsiniz bunlar burada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.