BSN N.O. – Xplode 2.0

0
2474

BSN N.O. - Xplode 2.0Gerek performansı gerekse verdiği enerji bakımından birçok kişinin tercih ettiği BSN firmasının 1 numaralı ürünü olan N.O.-Xplode ‘ı inceleyeceğiz.

Dipnot : Yazımızda ki resim yurt dışında bulunan yeni formüllü kutusudur. Sanırım yakında Türkiye’ye de gelecek.

Yenilenen yapısı ile dikkatleri üzerine çekmiş olan bu ürün özellikle sporda güç ve performans açısından mükemmel bir ek sporcu besinidir. Kullanan birçok kişi yarattığı etkiden ve pump hissinden memnun kaldığı için özellikle yabancı forumlarda bu ürünü övmeye devam ediyorlar. Yalnız şunu belirtmekte fayda var; bir süre sonra vücut bu ürüne ve pump hissine alıştığından farkı anlamayabilirsiniz. İlk kullandığımız günler farkı daha iyi anlayabiliyorsunuz. Özellikle antrenman sırasında kol damarlarının şişmesi, kolunuzdan geçen kan hızı ve vücudunuzdaki çoğu yerin karıncalanması (kan akış hızından kaynaklanıyor) ürünün ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir.

Ürün o kadar etkili ki fazla doz alan kişilerde gece uyku problemleri ve karıncalanma olduğunu gözlendi. O yüzden birazdan vereceğimiz önerilen kullanma şekilleri dışına lütfen çıkmayın.

1. Ürünün İçeriği

Bu ürün toz formunda ve kompleks antrenman öncesi (Pre-Workout) ürünüdür. Ürün kompleks Nitrik Oksit formülü ve özel BSN firmasının formülü ile dikkat çekmektedir.

Ürün saf Beta-Alanin ve Kreatin Monohidrat içermektedir. Antrenman esnasında kaybedilen minerallerin geri alınmasına yardımcı olabilecek olan İzotonik ve Minerai içeriği bulunmaktadır. Ayrıca ürün yüksek miktarda Arjinin ve Ornitin amino asitlerini içermektedir.

% Günlük Değer**
Servis Miktarı : 2 Ölçek ( 21.5 g )
Enerji 54kcal
Yağ 0.2gr **
Doymuş Yağ 0.2gr **
Karbonhidrat 9,0gr **
Şeker 0,4gr **
Lif 0gr **
Protein 4,0gr **
Sodyum 0,361gr **
Tuz 0,9gr **
No Xplode Özel Karışımı **
Kreatin Monohidrat 2gr **
Beta-Alanin 1gr **
Alanin 360mg **
Triozin 130mg **
Taurin 25mg **
Arjinin 1,3gr **
Ornitin 130mg **
Histidin 25mg **
** Günlük değerler saptanamamıştır.

2. Tat

Genelde piyasada Karpuz, Karışık Meyve ve Ahududu aromaları bulunmaktadır. Genel olarak tatları damağa hitap edecek şekildedir. Karışık meyve aromalısı önerimizdir.

3. Çözünürlük

BSN N.O. – Xplode 2.0 kendine özel yapısı ile suda kolayca çözülebilmektedir. Yalnız shaker ile çok sallarsanız ürünün yapısında bulunan içerik yüzünden shaker içinde basınç oluşabilir ve kapağı açtığınız an kola gibi ses çıkabilir 🙂

4. Etki/Performans

Piyasada ki en etkili ürün diyebiliriz. Ürünü ilk almaya başladığınız zaman farkı kolayca anlayabiliyorsunuz. Özellikle antrenman esnasında kalbimiz diğer organlarımıza fazla kan pompaladığından ellerimizde karıncalanma olabiliyor.

Performansına gelecek olursak dikkat dağınıklığını elliyor, ağırlıkları biraz daha kolay kaldırmamıza olanak sağlıyor ve anormal şekilde terlemeye neden oluyor. Antrenman sonunda tekrar baştan farklı bir antrenman yapacak kadar gücünüz kaldığını hissediyorsunuz.

Çoğu kişide fazla kan pompalamaktan dolayı damarlarının daha belirgin olduğunu ve kalınlaştığını söylemekte. Bu görüşe bende katılıyorum çünkü kollarımda damarlar o kadar belirgin değil iken bu ürünü kullandıktan sonra bariz bir şekilde kol damarlarım görünmeye başladı.

5. Kullanım Tavsiyesi

Ürün antrenman öncesi kullanılan (Pre-Workout) ürünüdür. Bu yüzden antrenman öncesi kullanmanız önerilir. Duruma göre antrenman sırasında da kullanabilirsiniz.

6. Kullanım Şekli

Başlangıç seviyesinde ki sporcular 1 ölçeği(10,5 gr) 150-200ml suya karıştırarak antrenmandan 30 dakika önce içmeleri tavsiye edilir.

Orta seviye ve ileri derecede ki sporcular ise 2 ölçeği(21,5gr) 250-350ml suyla karıştırarak antrenmandan 30 dakika önce içmeleri tavsiye edilir.

7. Fiyat

Fiyat olarak biraz pahalı ancak vücutta ki etkiyi görebilmek için belli zaman aralıklarıyla kullanılabilir.

8. İnceleme Özeti

Güç ve performans isteyen kişiler için ideal bir ürün. İlk kullanımdan itibaren açıkçası pump etkisini hissediyorsunuz. Fazla ölçek alırsanız uyuyamama ve karıncalanma durumları meydana çıkabilir. Ayrıca kutuyu bitirdikten sonra 15 gün veya 1 ay ara vermeniz önerilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.