Arka ve Ön Kol Nasıl Geliştirilir?

0
1927

Arka ve Ön Kol Nasıl Geliştirilir gymturk

 

 

 

 

Geçmişten günümüze kadar sora verilen önem sayesinde insanlar artık spora verdikleri önem artmış ve bu alanda yapılan çalışmalarda önem kazanmıştır. Bununla beraber sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat için insanlar spora ihtiyaç duyarlar. Sporun yan dallarından biri olarak tabir edilen arka ve ön kol nasıl geliştirilir o konulara değinecek olursak arka ve ön kol kaslarını geliştirmek çok zor olmakla beraber bunun için genellikle ilk dikkat edilecek konu beslenmedir. Beslenmede her ne kadar dikkat edersiniz arka ve ön kol kaslarınız o kadar kısa sürede gelişme kaydedersiniz.

İngilizce adı triceps kasları yani arka kol kaslarını geliştirmek için yoğun çalışmalar yapılmalıdır. Triceps kasların kol kaslarını üçte birini oluşturmakla beraber kollarınızı estetik gösteren aslında triceps kaslarıdır. Bu anlamda arka kol kasları ön kaslara göre orantıları daha büyüktür. Fakat siz kollarınızın daha estetik durmasını istiyorsanız triceps adı ile ifade edilen arka kol kaslarına daha çok önem vermeniz gerekmektedir. Bununla beraber sadece biceps yani ön kol kasları çalışmayıp sadece tripces kasları üzerine çalışırsanız kollarınızın şekli düzensiz olarak büyür. Bu da hoş görüntü olmaz sizin için. Diğer bir yandan kolunuz arkadan görünümü olarak daha itici durur. Bu sebeple triceps kaslarına çok daha önem verip her zaman spor programınızın içinde bulunmalıdır.

Ön ve arka kolu aynı gün programı içerisine koyup çalışmamız bizim için avantaj sağlar. Çünkü biceps kası itme gücüne, triceps kası itme gücüne dayanır. Yani triceps kası çalışırken diğer kas olan biceps kası kasılmaz. Bu nedenle spora başlamadan önce bu gibi detayları bilmeniz ve spordan verim almanız için önemli bir detaydır. Sizde hala spora başlamadıysanız ve bu gibi konularda eksiğiniz varsa iyice araştırıp bir spor eğitmeni eşliğinde hareketleri düzgün öğrenip o şekilde spor yapmanızı sizin hem sağlık açısından hem de sporunuzun verimi açısından sizin için çok faydalı olacaktır. Çünkü spor yaparken hareketleri düzgün bilmediğiniz takdirde yaptığınız spor boşuna gitmiş olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.